Науково-педагогічний склад факультету на навчальному практичному курсі з технічного обслуговування обладнання РХБЗ
07 – 18 лютого 2022 року на базі Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича (м. Київ) проходив навчальний практичний курс з технічного обслуговування обладнання радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного захисту "CBRN Response Kit New Equipment Training Course", отриманого від Уряду США через Міністерство оборони США / Агентство зменшення загрози.
В заході від Національного університету цивільного захисту України брали участь заступник начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євген Слепужніков, доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина Чиркіна та викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Євген Криворучко.
Під час навчального курсу відпрацьовані практичні навички з використання наступного обладнання РХБЯ захисту: метеостанція Kestrel 5500, мобільний компресор Max Air Compressor, дизельний генератор Diesel Generator, комплект для маркування М 328 Marking Kit, інструмент примусового входу Forcible Entry Tool, комплект для перевірки тиску Pressure Test Kit, костюми хімічного захисту Zytron 300 та Frontline 500, ізолюючий дихальний апарат на стислому повітрі фірми Scott та автоматизований респіратор Scott C420 PAPR, універсальний газоаналізатор MultiRAE Pro, інструмент для прийняття рішень РХБЗ загроз Haz Master G3, гамма-дозиметр RADEYE GF-EX, спектроскопічний дозиметр RADEYE SPRD, комплект для відбору хімічних та біологічних проб QSA, прилад виявлення біологічної загрози RAID 10, удосконалена деконтамінаційна система, радіостанції та пристрій для введення ключів KVL 4000.
Наприкінці навчального курсу представник Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій Володимир Кустовський подякував майору Томасу Л. Хатфілду за плідну міжнародну співпрацю, привітав учасників з успішним завершенням курсу та вручив сертифікати.
Отримані знання будуть використовуватись викладачами при підготовці здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія», освітньо-професійна програма «Радіаційний та хімічний захист».