Віталій Нуянзін
начальник кафедри, полковник служби цивільного захисту,
кандидат технічних наук, доцент
Освіта, науковий ступінь, вчене звання
У 2005 році закінчив Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля за спеціальністю “пожежна безпека” й отримав кваліфікацію „магістр пожежної безпеки”.
Після закінчення навчального закладу рік працював в Черкаському гарнізоні ГУ МНС України.
У 2006 році вступив, а у 2009 році закінчив навчання в ад’юнктурі інституту.
У 2013 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 21.06.02 – пожежна безпека на тему: "Вплив кліматичних факторів на вогнестійкість залізобетонних колон".
У 2019 році присвоєне вчене звання доцента.
З 2018 року – начальник кафедри фізико-хімічних основ розвитку та гасіння пожеж Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України.
З січня 2025року – начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології ННІ оперативно-рятувальних сил НУЦЗУ.
Навчальна робота
На високому педагогічному рівні викладає дисципліни:
- «Теорія розвитку та припинення горіння»
- «Фізика»
- «Моделювання процесів горіння»
Наукова робота
За час перебування на посаді у складі авторського колективу підготував курс лекцій дисципліни «Хімія», методичні вказівки з дисципліни «Теорія горіння та вибуху», навчальні посібники «Основи метрології та вимірювальної техніки» та «Виникнення і розвиток горіння та вибуху. Припинення горіння»
Активно займається науковою роботою та здійснюю наукові дослідження.
Постійно бере участь всеукраїнських наукових конференціях.
Був керівником 3 науково-дослідних робіт («Визначення довговічності вогнезахисних покриттів металевих конструкцій, що спучуються», «Розробка web-сервісу для проведення аварійної оцінки обстановки при аваріях на хімічно небезпечних об’єктах та транспорті» та «Розробка рекомендацій щодо відбору проб для контролю небезпек хімічного та радіоактивного походження»), які виконувались на замовлення Департаментів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
У 2019/2020 навчальному році прийняв участь трьох науково-практичних конференціях.
Наукові публікації
- Монографія «Гасіння горючих середовищ сумішами вогнегасних аерозолів та газових вогнегасних речовин» (2015 р.);
- Монографія «Зміна вогнестійкості залізобетонних колон під дією кліматичних факторів» (2016 р.);
- Монографія «Вплив кліматичних факторів на довговічність вогнезахисних покриттів для сталевих конструкцій, що спучуються» (2018 р.);
- Монографія «Вплив модифікаторів бетону на вогнестійкість залізобетонних конструкцій» (2018 р.);
- Монографія «Розрахунковий метод оцінювання вогнестійкості сталезалізобетонних плит із внутрішніми балками» (2019 р.);
- Визначення теплоти утворення алкілгліцидних етерів для оцінки їх пожежної небезпеки / В. Нуянзін, А. Майборода, О. Мельник, О. Даник, С. Ведула, Д. Лесечко // Надзвичайні ситуації: попередження та ліквідація. Том 8 № 2, 2024;
- Нуянзін В. М., Майборода А. О., Даник О. М., Журбинський Д. А., Гончар С В., Ножко І. О. ПОРІВНЯННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТА РОЗРАХУНКОВИХ ЗНАЧЕНЬ ТЕПЛОТ ЗГОРАННЯ АЛКІЛГЛІЦИДНИХ ЕТЕРІВ, ЯК ЕЛЕМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ. Науковий вiсник: Цивiльний захист та пожежна безпека № 1, Черкаси: НУЦЗ України, 2025;
- Нуянзін В. М., Майборода А. О., Даник О. М., Журбинський Д. А., Гончар С В., Ножко І. О. ПОРІВНЯННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТА РОЗРАХУНКОВИХ ЗНАЧЕНЬ ТЕПЛОТ ЗГОРАННЯ АЛКІЛГЛІЦИДНИХ ЕТЕРІВ, ЯК ЕЛЕМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ. Науковий вiсник: Цивiльний захист та пожежна безпека № 1, Черкаси: НУЦЗ України, 2025;
- Монографія «Програмні комплекси підтримки прийняття рішень у сфері цивільного захисту», автори: Віталій НУЯНЗІН, Артем БИЧЕНКО, Максим УДОВЕНКО, Михайло ПУСТОВІТ, Ігор МАЛАДИКА, 2025
Методичні публікації
- Навчально-методичний посібник «Методичні рекомендації для виконаннчя індивідуальної роботи з навчальної дисципліни «Термодинаміка і теплопередача» для студентів та курсантів денної форми навчання» Автори: Нуянзін В.М., Змага Я.В. (2023р.)
- Навчально-методичний посібник «Дидактичні матеріали для виконання самостійних робіт з навчальної дисципліни «Термодинаміка і теплопередача» для студентів денної форми навчання» Автори: Нуянзін В.М., Змага Я.В., Борсук О.В., Кришталь М.А. (2023р.)
- Методична розробка «Методичні рекомендації» «Лабораторний практикум з навчальної дисципліни «Фізика» для підготовки за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальностями 261 «Пожежна безпека» та 263 «Цивільна безпека»» Автори: Нуянзін В., Касярум С., Змага Я., Борсук О. (2023р.)
- Методична розробка «Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з навчальної дисципліни «Фізика» для студентів заочної форми навчання першого бакалаврського рівня вищої освіти (спеціальності 261 «Пожежна безпека» та 263 «Цивільна безпека»)» Автори: Нуянзін В.М., Кришталь М., Змага Я., Борсук О. (2023р.)
- Методична розробка «Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з навчальної дисципліни «Теорія горіння та вибуху» для студентів відділення заочного навчання, підготовка яких здійснюється за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, галузь знань 26 «Цивіольна безпека» спеціальність 263 «Цивільний захист». Автори: Єлагін Г.І., Нуянзін В.М., Майборода А.О., Мельник О.Г., Даник О.М. (2024р.)
- Методична розробка «Теорія Пожежовибухонебезпеки. Методичні вказівки до виконання контрольної роботи для студентів заоченої форми навчання, підготовка яких здійснюється на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю 261 «Пожежна безпека»». Автори: Єлагін Г.І., Нуянзін В.М., Майборода А.О., Мельник О.Г., Даник О.М. (2024р.)
- Методична розробка «Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з навчальної дисципліни «Теорія розвитку та припинення горіння» для студентів відділення заочного навчання, підготовка яких здійснюється за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, галузь знань 26 «Цивільна безпека», спеціальність 261 «Пожежна безпека»» Автори: Єлагін Г.І., Нуянзін В.М., Майборода А.О., Мельник О.Г., Даник О.М. (20.09.2024р.)
Підвищення кваліфікації
Робота з молоддю
Неодноразово був науковим керівником курсантів, які виступали з доповідями на різного рівня конференціях та брали участь у конкурсах наукових робіт, а у 2017 році курсант Валентин Загороднюк посів 3-тє місце у ІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
Нагороди та сертифікати
Міжнародна діяльність
Вересень 2015 року, участь у Базовому курсі пожежників 2015 року для курсантів та майбутніх студентів Головної школи пожежної служби, м. Замчиськ (Республіка Польща)
Грудень 2017 року, участь У Міжнародній науково-практичній конференції "Сучасні методології, інновації та досвід роботи в галузі" м. Радом (Республіка Польща).
У липні 2025 року взяв участь у міжнародному заході з обміну досвідом, що відбувся на базі Вищої національної школи офіцерів пожежної безпеки (ENSOSP) у Франції.
Наукові інтереси
Посилання Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57200945254
Посилання Orcid: https://orcid.org/0000-0003-4785-0814
Посилання Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=IgXxVhUAAAAJ&hl=uk
Організаційна діяльність
Член екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем вищої освіти у галузі знань 26 «Цивільна безпека» зі спеціальності 261 «Пожежна безпека» за освітньо-професійною програмою вищої освіти «Пожежна безпека»;
Входить до складу Методичної ради та Науково-технічної ради інституту.