Відгук
від Гузієнка Максима Олеговича
начальника караулу 48 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області
 

 

Я, Гузієнко Максим Олегович, працюю начальником караулу 48 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області. Згадуючи своє навчання у Національному університеті цивільного захисту України, неодмінно хочеться поділитися своїми враженнями. Я навчався з 2019 по 2023 рік на факультеті оперативно-рятувальних сил. За роки навчання в університеті я знайшов справжніх друзів, які завжди готові прийти на допомогу не лише мені, а й іншим людям. Приймав участь у наукових конференціях курсантів і студентів, та отримав якісну освіту, завдяки допомозі освічених та висококваліфікованих спеціалістів, які не шкодували на нас свого часу. Використання сучасного обладнання дозволило при проведенні занять у повній мірі засвоїти теоретичні знання та перенести їх у практичну площину. За старанність та дисциплінованість на 1-му курсі мене було призначено командиром відділення. Це також допомогло мені у майбутній професії, адже дана посада навчила мене основам комунікації з підлеглими, виховала командирський характер, навчила швидко та відповідально приймати рішення. Також, в нагоді стало проходження навчальних практик, які дали змогу отримати практичний досвід роботи. Прийшовши сюди, я одразу відчув, що маю певний потенціал (знань та вмінь) для виконання своїх посадових обов'язків, адже викладачі університету якісно викладають матеріал і зацікавлені аби ми стали майбутнім нашої країни.

Хочеться висловити слова вдячності викладачам факультету та університету в цілому - за доступне та цікаве донесення навчального матеріалу. З впевненістю можу заявити, що я отримав першокласні знання і якісну підготовку.

Передаю вітання своїм товарищам! В цей складний час, коли військова агресія росії збільшила кількість НС та пожеж, ми повинні докласти максимум зусиль у своїй нелегкій праці. Здоров'я та мирного неба над головою. Рухаємось до ПЕРЕМОГИ!!!! Слава Україні!!!

 


 

Відгук

від Дягілєва Кирила Андрійовича

начальника караулу 50 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області

 

 

Я, Дягілєв Кирило Андрійович, навчався в НУЦЗУ з 2019 по 2023 рік на факультеті Оперативно-рятувальних сил. Після закінчення навчання прибув до ГУ ДСНС України у Харківській області та був призначений на посаду начальник караулу 50 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області. В першу чергу, хочу подякувати керівництву університету, науково-педагогічному складу та керівництву курсу за відданість своїй роботі, Ви вносите вагомий вклад у формування випускників, як особистостей та професіоналів своєї справи. За 4 роки навчання я отримав багато знань які зараз допомагають мені у моїй важкій справі. Можу с гордістю сказати, що я пишись тим, що обрав професію одну з най небезпечніших та найважливіщих професій - рятування людей!!! Університет - найкраще місце, де можна отримати всі необхідні знання та навички. Дякую НУЦЗУ.

Разом до ПЕРЕМОГИ!!! Слава Україні! Героям Слава!

 


 

Відгук

від Ніколаєнка Антонія Олеговича

начальника групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту загону технічної служби ГУ ДСНС у Сумській області

 

 

Я, Ніколаєнко Антоній Олегович, старший лейтенант служби цивільного захисту. Навчався у Національному університеті цивільного захисту України з 2017 року по 2021 рік на факультеті «Оперативно-рятувальних сил» за  спеціальністю 161«Радіаційний та хімічний захист» освітньою програмою «Хімічні технології  та інженерія». За курсантські роки я набув багато знань в різних галузях. Особливо хочу відмітити кафедру «Спеціальної хімії та хімічних технологій», яка дала мені багато практичних і теоретичних навичок, які допомагають мені у повсякденній роботі у підрозділі.

Також хочу відмітити, що окрім знань, університет навчив мене дисциплінованості, відповідальності та здібності долати фізичні та психологічні навантаження, уникати стресових ситуацій. Приємними спогадами є наше курсантське життя – мої товариши, з якими ми пройшли пліч-о-пліч ці 4 роки. Факультет Оперативно-рятувальних сил – це саме те місце де можна отримати найкращі практичні та теоретичні навички, дякую за ці незабутні 4 роки!

Йдемо до Перемоги! Слава Україні!!!

 


 

Відгук

від Суспіцина Артема Вячеславовича

начальника караулу 3 ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Сумській області

 

 

Я Суспіцин Артем Вячеславович, навчався в НУЦЗУ з 2018 по 2022 роки на факультеті Оперативно-рятувальних сил. Після закінчення університету я повернувся у своє рідне місто та зайняв посаду начальника караулу 3 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Сумській області.
Моя професія є вкрай необхідною для нашого суспільства, не тільки через ситуацію з війною в нашій країні, а й через те, що вона допомагає людям захистити найцінніше - життя. Життя своє родини та власне життя. Хочеться подякувати викладачам за якісну та професійну підготовку до занять, за професійно викладений матеріал, який було дуже легко засвоїти. Також хочеться подякувати керівництву курсу і закладу за мотивацію вчитися. Отриманні безцінні знання і перейнятий досвід викладачів, допомагають мені у вирішенні багатьох питань. Хочу подякувати своїй університетській родині - хлопцям, з якими я навчався, які підтримували мене в складні моменти, допомагали слушною порадою. Університет допоміг мені знайти справжніх друзів з якими я спілкуюсь по цей час.

 Слава Україні!!!

 


 

Відгук

від Гавенчука Олександра Олександровича

заступника начальника 12 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

Я, Гавенчук Олександр Олександрович навчався на факультеті оперативно-рятувальних сил з 2010 по 2015 р., чим дуже пишаюсь. Після закінчення навчання в НУЦЗУ, я прибув до ГУ ДСНС України у Хмельницькій області де був призначений на посаду інспектора 12 ДПРЧ, згодом став начальником караулу 12 ДПРЧ  з 2018 року –  займаю посаду заступника начальника 12 ДПРЧ. За роки навчання я отримав якісну освіту, яка в подальшому допомагає себе реалізувати, став дисциплінованим, відповідальним, навчився приймати рішення від яких може залежати найцінніше – людське життя. Хочу подякувати керівництву університету за умови проходження навчання, факультету оперативно-рятувальних сил за належну підготовку та набуті навички і вміння, усім викладачам та офіцерському складу за знання та безцінний досвід. За 5 років свого навчання в університеті я знайшов дуже багато надійних та вірних друзів з якими ми спілкуємось, підтримуємо один одного та звичайно ж згадуємо «курсантські роки». Рятувальник - професія героїчна! Нелегка, а головне – потрібна! Вважаю, що ця професія не втрачає свого престижу в усі часи.

Я пишаюсь тим що я навчався в НУЦЗУ! 

 


 

Відгук

від Скомаровського Германа Володимировича

начальника караулу 1 Державної пожежно-рятувальної частини  ДСНС України в Івано-Франківській області

 

 

Я, Скомаровський Герман Володимирович, лейтенант служби цивільного захисту. У червні 2019 року закінчив Національний університет цивільного захисту України, а саме факультет оперативно-рятувальних сил. Після закінчення навчання був призначений та зараз обіймаю посаду начальника караулу 1 Державної пожежно-рятувальної частини ДСНС України в Івано-Франківській області. За час навчання в Національному університеті цивільного захисту України я навчився бути дисциплінованим, відповідальним, стресостійким - ці навички допомагають мені в моїй професійній діяльності. Хочу подякувати офіцерсько-педагогічному складу факультету оперативно-рятувальних сил за всі знання, досвід та практику, якими вони ділилися з нами на протязі навчання. Можу з гордістю сказати, що пишаюся тим, що обрав таку нелегку і водночас відповідальну професію рятувальника, а НУЗЦУ - найкраще місце, де можна отримати всі необхідні навички і вміння.

Дякую, альма-матер, за загартований дух і силу волі! 

 


 

Відгук

від Корчагіної Анастасії Павлівни

фахівця відділу забезпечення спеціальною технікою підрозділів ОРС ЦЗ Управління забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України

 

 

Я, Корчагіна Анастасія Павлівна, старший лейтенант служби цивільного захисту, закінчила Національний̆ університет цивільного захисту України у червні 2019 року за  спеціальністю 161«Радіаційний та хімічний захист» освітньою програмою «Хімічні технології  та інженерія». Протягом навчання найбільш мене вразив прекрасний склад викладачів, які вкладали всю душу в свою справу,  повагу до курсантів та студентів, також сприяли формуванню дружної̈ атмосфери у колективі. Практичні заняття  розвивали спритність та уміння приймати неабиякі рішення. Я дуже рада, що навчалася в Національному університеті цивільного захисту України за роки навчання, я придбала не тільки знання, а й досвід, нові знайомства, можливість реалізувати себе в майбутньому.

Дякую, викладачам, які протягом всього часу були поряд з нами та підтримували нас в складних ситуаціях.

 


 

Відгук

від Лузана Дмитра Андрійовича

заступника начальника 18-ДПРЧ, 8-ДПРЗ ГУДСНС України у Дніпропетровській області

випускника 2019 року

 

 

Я працюю заступником начальника 18-ДПРЧ, 8-ДПРЗ ГУДСНС України у Дніпропетровській області. Насамперед хочеться висловити вдячність керівництву університету та курсу - за умови навчання та високий рівень професіоналізму, індивідуальний підхід до кожного, науково-педагогічному складу кафедр - за ті знання, вміння і досвід, що посприяли моєму професійному розвитку, своїм товаришам – за те, що були завжди поруч і надавали свою підтримку. Все це відіграло значну роль у становленні мене, як особистості.  

 Згадуючи роки свого навчання, хотілося б відмітити, що завдяки вибору  цієї складної і водночас гідної професії я можу робити найцінніше – рятувати життя людей. Ті знання й навички, які ми отримали протягом навчання є дуже важливими, тому що від моїх професійних дій, без перебільшення, залежить життя інших людей.

 Мені дуже стали в нагоді виїзні практичні заняття, які проводили науково-педагогічні працівники кафедр факультету. На них відпрацьовувались практичні складові діяльності керівника гасіння пожеж та особливості організації гасіння пожеж на різноманітних об’єктах, навички роботи зі спеціальним інструментом, рятування людей під час ДТП та надання їм домедичної допомоги. Саме ці заняття дали змогу отримати професійні навички та практичний досвід роботи. Завдяки тому, що при навчанні приділяється досить велика увага практичній складовій підготовці, отримані навички допомагають мені у повсякденній діяльності виконувати свої посадові обов’язки. Набуті навички та вміння дозволяють мені вдало здійснювати керівництво гасінням пожеж, проводити заняття зі службової підготовки з підлеглими, допомагати товаришам по службі вдосконалювати свої навички та вміння.

Тому хочеться подякувати науково-педагогічним працівникам кафедр факультету за ті знання, що ви нам передали. Шкода, що роки проведені в рідному університеті пролетіли так швидко. Хочеться побажати тобі процвітання, рідна альма-матер.

 


 

Відгук

від Троніка Володимира Юрійовича

начальника караулу 49-ДПРЧ ГУДСНС України у Дніпропетровській області

випускника 2019 року.

 

 

 

Я працюю начальником караулу 49-ДПРЧ ГУДСНС України у Дніпропетровській області. Згадуючи своє навчання у Національному університеті цивільного захисту України, неодмінно хочеться поділитися своїми враженнями. Обрати саме цей університет мене надихнули мої батьки, вони завжди хотіли, щоб я допомагав людям. Я навчався з 2015 по 2019 рік на факультеті оперативно-рятувальних сил. За ці 4 роки навчання в університеті я знайшов надійних друзів, які готові прийти на допомогу не лише мені, а й іншим людям, зміг проявити свої таланти, виступаючи у конкурсі художньої самодіяльності, приймав участь у наукових конференціях курсантів та студентів, та отримав якісну освіту, завдяки допомозі освічених та висококваліфікованих спеціалістів, які не шкодували на нас свого часу. Використання сучасного обладнання дозволило при проведенні занять у повній мірі теоретичні знання перенести у практичну площину. Також в нагоді стало проходження навчальних практик, які дали змогу отримати практичний досвід роботи.

Хочеться висловити слова вдячності викладачам факультету та університету в цілому за доступне та цікаве донесення навчального матеріалу. Всі ті знання та вміння, які я отримав в університеті, я застосовую у своїй повсякденній службовій діяльності. Дякую тобі університет за надану можливість навчатися і гідно працювати. Мої батьки пишаються мою, а я пишаюся тим, що навчався в НУЦЗУ.

 


 

Відгук

від Чміля Сергія  Вікторовича

начальника Попаснянського міськрайонного відділу ГУДСНС України у Луганській області

магістра, випускника 2019 року

 

 

Я випускник магістратури Національного університету цивільного захисту України 2019 року. Коли в моєму житті виникло питання отримання вищої освіти, НУЦЗУ став для мене пріоритетним серед інших закладів вищої освіти за фахом, тому що саме цей університет готує висококваліфікованих фахівців, відданих своїй справі. Про НУЦЗУ я чув багато позитивних відгуків від свої колег та товаришів, а тепер і сам можу це підтвердити. У цьому університеті я навчався 4 роки: з 2015 по 2017 рік за освітнім ступенем бакалавра і з 2017 по 2019 рік за освітнім ступенем магістра.

 Навчаючись на факультеті оперативно-рятувальних сил я отримав та підвищив свій рівень знань з організації гасіння пожеж на обє’ктах зі складними технологічними процесами, де потрібно залучення значної кількості сил та засобів, організації роботи штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, тактики ведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт та багато іншого. Для мене, як для практичного працівника, набуття нових знань є дуже важливим. Також хочеться зазначити, що сучасні зразки пожежно-технічного обладнання та аварійно-рятувальної техніки дозволяють в повній мірі відпрацьовувати необхідні навички з урахуванням вимог чинних нормативних документів.

 Хочеться подякувати всьому керівництву факультету та університету за високу та якісну професійну підготовку фахівців. Особливу вдячність хочеться виразити Аветисяну Вадиму Георгійовичу та науково-педагогічним працівникам кафедр пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт та інженерної та аварійно-рятувальної техніки за той безцінний досвід і знання, які ми отримали. Доречи диплом, який я отримав по закінченню університету – з відзнакою. І це не лише моя заслуга, а й тих, хто мені передавав свій безцінний дар – знання. Я все зроблю для того, щоб бути гідним випускником НУЦЗУ.

 


 

Відгук

від Васюхна Ростислава Ігоровича

заступника начальника 21-ДПРЧ УДСНС України у Сумській області

магістра, випускника 2019 року

 

 

 

Сьогодні я вже не здобувач вищої освіти, який навчається в університеті, а практичний співробітник пожежно-рятувального підрозділу. Обіймаючи посаду заступника начальника підрозділу, не рідко згадуєш університет.  Він дав мені як теоретичні знання, так і практичний досвід у сфері пожежогасіння та проведенні аварійно-рятувальних робіт. Завдяки університету, я став хорошим фахівцем, як сьогодні модно говорити – компетентним у своїй справі. Випускник цього закладу навчений бути гнучким, уміти долати труднощі і виходити з будь-яких нестандартних ситуацій переможцем. Наприклад стосовно перебування на займаній посаді, у моєму безпосередньому підпорядкуванні є чотири караули, які по-змінно заступають на добу на чергування, в загальній кількості це біля 60 осіб. Тобто на добу заступає близько 15 осіб, а за кожним караулом, відповідно до посадових інструкцій, закріплюються окремі напрями, не враховуючи першочергових, таких як рятування людей та гасіння пожеж. Це такі напрямки як газодимозахисна служба, рукавне господарство, протипожежне водопостачання, безпека праці, обслуговування пожежно-рятувальної техніки та випробування пожежно-технічного обладнання, а також ведення оперативно-службової документації підрозділу. Вимоги, порядок та строки до цього зазначаються в законодавчих та нормативно-правових актах у сфері пожежної безпеки, з якими я добре ознайомився ще в університеті під час відвідування занять, які проводили досвічені фахівці. Але мені, як посадовій особі, необхідно це знати та здійснювати контроль за дотриманням цього особовим складом чергових караулів, а також відповідати займаній посаді.

 Аналізуючи період навчання на факультеті оперативно-рятувальних сил університету можу сказати, що позитивними моментами в системі навчання є індивідуальний підхід до кожного здобувача, вимогливість до підготовки здобувачів, велика практична спрямованість. А проведення різних видів практичних занять в залежності від напрямку дисциплін кафедр факультету спрямовано для підготовки здобувача вищої освіти до роботи та прийняття відповідних рішень в екстремальній ситуації. Це вже зазначаю я, як практичний співробітник пожежно-рятувального підрозділу. Низький уклін викладачам та керівництву університету за ті знання, що ми отримали.

 


 

Відгук

від Хорошева Романа Олексійовича

начальника караулу 2-ДПРЧ ГУДСНС України у Миколаївській області

випускника 2019 року

 

 

 

Я навчався у Національному університеті цивільного захисту України в період з 2015 по 2019 рік на факультеті оперативно-рятувальних сил. Цей університет зіграв рішучу роль у становленні мене, як фахівця. На теперішній час я обіймаю посаду начальника караулу.

Особливо хочеться звернути увагу на те, що викладачі проводять заняття дуже цікаво та насичено. Кожен здобувач вищої освіти для себе може знайти саме те, що йому цікаво. Наприклад, мені хочеться відмітити співробітників кафедри пожежної та рятувальної підготовки за надану можливість використання під час занять нових зразків засобів індивідуального захисту органів дихання та зору, таких як Dreager. Достатня кількість годин проведених практичних занять  з цим обладнанням дозволила поріднитися з ним, а отримані навички  та вміння вже доведені до автоматизму. Після випуску з університету це дозволило в подальшому при роботі на пожежах не звертати увагу на деякі незручності (вага апарату), а знання технічних характеристик улаштування, проведення різних видів перевірок дозволило швидко увійти в посаду начальника караулу І зміни, який за посадовими обов’язками відповідає за організацію газодимозахисної служби в підрозділі. Знання та вміння, отримані в напрямку організації діяльності газодимозахисної служби, дозволили не тільки організувати її в підрозділі, а й на складних пожежах виконувати обов’язки начальника контрольно-перепускного пункту, що було відмічено заступником начальника оперативно-координаційного центру. 

 Я вдячний усім науково-педагогічним працівникам факультету за надану змогу отримати професійні навички та практичний досвід роботи, який допомагає мені працювати на займаній посаді. Як випускник факультету оперативно-рятувальних сил, можу зазначити, що я не помилився з вибором факультету і університету.  

 


 

Відгук

від Олійника Кирила Вадимовича

начальника рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області

випускника 2019 року

 

 

 

Я дуже задоволений, що навчався у Національному університеті цивільного захисту України. За час навчання я отримав не лише знання, а й досвід, нові знайомства та можливість реалізувати себе в майбутньому. В університеті працюють висококваліфіковані спеціалісти. Більшість викладачів готові надавати допомогу в будь-який час і не лише передавати нам знання, необхідні для опанування професії, але й навчати нас бути гідними, мати честь та мужність.

Навчання було цікаве та насичене. Лекції проходили жваво, а теорія завжди поєднувалася з практикою. Особливо хочеться відмітити доцента кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки Кривошея Бориса Івановича, який проводив заняття дуже цікаво. Ми вивчали сучасні зразки техніки, якою оснащуються підрозділи оперативно-рятувальної служби ДСНС України (МАЗ, МAN. IVEKO), зразки пожежно-технічного обладнання, яке входить в комплектацію цієї техніки, сучасні пожежні стволи. Також ми отримували навички при роботі на насосах пожежних автомобілів, при організації  проведення технічного обслуговування та ремонту  пожежно-рятувальних автомобілів і пожежно-технічного обладнання в практичних підрозділах. У своїй повсякденній діяльності я керуюся тими знаннями та навичками, які я отримав. Університет дав мені можливість і ту базу знань та вмінь, яка допомагає реалізувати свої ідеї, відкривати в собі нові можливості.

Низький уклін усім викладачам Національного університету цивільного захисту України.

 


 

Відгук

від Кожокара Олексія Валентиновича

начальника чергової зміни 7 державної частини спеціальної пожежної техніки 6-ДПРЗ ГУДСНС України у Одеській області

випускника 2018 року

 

 

 

Я навчався на факультеті оперативно-рятувальних сил з 2014 по 2018 рік. Своє навчання в університеті я завжди згадую з посмішкою на обличчі. За 4 роки, проведені в стінах рідного університету, я зміг багато чому навчитися. В університеті є всі можливості для того, щоб розкрити себе як особистість. Створені гідні умови для навчання та відпочинку. Викладачі нам передавали не лише свої знання, вони вчили нас мислити, прорахувати свої шаги наперед. Хочу відмітити тих викладачів, досвід і знання яких мені допомагають у службовій діяльності: Лісняк А.А., Іщук В.М., Виноградов С.А.

В моїй службовій діяльності мені найбільше стали в нагоді виїзні заняття на різні об’єкти, де відпрацьовувались різні прийоми гасіння пожеж. Саме завдяки тому, що теоретичні заняття були завжди відпрацьовані практично, при випуску з університету і призначенні на посаду, я мав  необхідні уміння, завдяки чому в мене не виникало складнощів у службовій діяльності під час виконання своїх прямих обов’язків. Також особисто мені в нагоді стало проходження навчальних практик в підрозділах ГУДСНС України, завдяки яким я також набував досвід практичного працівника.

Хочу подякувати кожному з Вас, хто вкладав в мене часточку своєї душі, щоб я став гідним офіцером.  

 


 

Відгук

від Нечаєва Артема Михайловича

начальника караулу 80-ДПРЧ 23-ДПРЗ ГУДСНС України у Донецькій області

магістра, випускника 2019 року

 

 

 

Моє навчання на факультеті оперативно-рятувальних сил тривало 6 років: з 2013 по 2017 я навчався за освітнім ступенем бакалавра, а з 2017 по 2019 рік – за освітнім ступенем магістра. Завдяки навчанню в цьому чудовому і рідному для мене місці, я відкрив для себе неймовірні можливості. Університет навчив мене багато чому: вірити в себе і в свої сили, не впадати у відчай і рухатися вперед. В університеті народжуються гідні фахівці пожежно-рятувальної справи, які знають свою справу, а потім обіймають посади в практичних підрозділах ДСНС України. Це стосується насамперед і мене, як випускника університету, який навчався, а відтепер працюю на посаді начальника караулу ДПРЧ. Хотілося б передусім зазначити, що найголовніший скарб університету – це його викладачі, які вкладають в нас основи найважливішої для суспільства професії. Завдяки ним університет став для нас храмом знань.

Не можна не сказати про отриманні знання, під час вивчення дисциплін кафедр факультету про їх практичну складову, наочність і доступність. В своїй діяльності я постійно поєдную теоретичну та практичну складову отриманих знань при виконанні основного оперативного завдання при гасінні пожеж та рятуванні людей. Під час несення служби у підрозділі використовую вимоги діючого чинного законодавства, а платформою при проведенні практичних занять зі службової підготовки з особовим складом чергового караулу є досвід проведення практичних занять при заступанні на чергування до НПРЧ університету та проходження навчальних практик на посадах командиру відділення і начальника караулу в підрозділах ДСНС.  

Я, як випускник НУЦЗУ, висловлюю величезну подяку всім викладачам! Пишаюся тим, що передаю всі набуті знання та вміння під час проходження служби в практичному підрозділі ДСНС України на посаді начальника караулу своїм підлеглим

 


 

Відгук

від Рачка Олександра Олександровича

начальника відділення радіаційної та хімічної розвідки групи РХЗ АРЗСП  ГУДСНС України у Київській області

випускника 2018 року

 

 

 

Я навчався в університеті з 2014 по 2018 рік за освітньою програмою «Радіаційний та хімічний захист». Завершивши навчання з освітнім ступенем бакалавр та влаштувавшись на роботу в аварійно-рятувальний загін спеціального призначення, я вирішив продовжити навчання в університеті за освітнім ступенем магістр, де зараз навчаюсь. Заліково-екзаменаційні сесії успішно складені, попереду очікується захист випускної дипломної роботи. 6 років навчання  в університеті промайнули дуже швидко. Хочу відмітити кафедру спеціальної хімії та хімічної технології за високий професіоналізм науково-педагогічного складу, який при проведенні занять передавав мені свої знання та вміння. Передусім це відображалося при вивченні та роботі з сучасними приладами хімічної та радіаційної розвідки, засобами індивідуального та колективного захисту, новітніх методів спеціальної обробки, організації та проведення робіт із захисту людей та територій під час аварій з викидом хімічних та радіоактивних речовин, все це та багато іншого дозволяють мені ефективно виконувати свої службові обов’язки у практичному підрозділі. Отриманий досвід практичних занять під час навчання в університеті дозволив мені швидко адаптуватись до режиму роботи в аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення.  Хочу ще раз сказати величезне спасибі своїм найкращим викладачам: Кірєєву О.О., Скородумовій О.Б., Чиркіній М.А. та Кустову М.В. за знання, які ви нам передали. Ми цінуємо ваше терпіння, а набуті знання використовуємо на практиці. Шкода покидати стіни рідного вишу.

 


Відгук

від Неділька Микити Олександровича

заступника начальника 47-ДПРЧ 8-ДПРЗ ГУДСНС України у Донецькій області

магістра, випускника 2019 року

 

 

 

Я навчався в університеті з 2017 по 2019 рік на факультеті оперативно-рятувальних сил за освітнім ступенем магістр. На теперішній час, перебуваючи на посаді заступника начальника частини завжди приходиться працювати з колективом, як у повсякденній діяльності так і під час гасіння пожеж. Але хочу зазначити, що набута мною спеціальність «Пожежна безпека», освітня програма «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» на факультеті ОРС НУЦЗУ виправдала мої очікування і дала мені гарну базу знань для реалізації своїх вмінь та навичок в практичному підрозділі.

На сьогодні перебуваючи в практичному підрозділі ДСНС, я під час спілкування у побуті чи відання розпоряджень, вказівок на пожежі, застосовую знання, що я отримував під час вивчення дисциплін кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки і кафедри пожежної та рятувальної підготовки, а це тактико-технічні характеристики пожежно-рятувальних автомобілів  та пожежно-технічного обладнання, які знаходяться на оперативному чергуванні підрозділу, організація роботи у непридатному для дихання середовищі з використанням  новітніх засобів індивідуального захисту органів дихання та зору, заходи безпеки праці при несенні служби та веденні оперативних дій, а також практичне відпрацювання способів рятування людей.

Здійснюючи управління під час гасіння пожеж, одразу починаєш застосовувати ті знання, які були отриманні під час вивчення дисциплін кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, а це статут та інші нормативно-правові акті, що регламентують організацію і тактику гасіння пожеж, практичні заняття, методи розрахунку сил і засобів для гасіння пожеж та тактичні можливості підрозділів на пожежно-рятувальних автомобілях. Аналізуючи закономірності розвитку пожежі, її параметри та явища, які її супроводжують одразу починаєш згадувати дисципліни кафедри спеціальної хімії та хімічної технології.

Ті знання та вміння які, я отримав під час навчання на факультеті ОРС, дозволили мені швидко адаптуватися до практичної роботи в підрозділі. Про свій вибір не шкодую і раджу обрати іншим саме цей університет.