Історія факультету

 

Історія факультету розпочинається з 2003 року, на той час він називався факультет пожежно-рятувальних сил. На факультет було покладено завдання з підготовки фахівців по ліквідації пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт. Пріоритетним та більш складним в підготовці фахвців є напрям організації ведення опреативних дій за призначенням підрозділами Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. У результаті розширення напрямків підготовки фахівців зі спеціальності "Пожежна безпека" було створено спеціалізацію "Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи". 

Факультет складався з трьох кафедр:

  • "Організації служби та підготовки" (у 2009 році кафедру перейменовано в кафедру Пожежної та рятувальної підготовки)
  • "Оперативно-тактичної" (у 2004 році кафедру перейменовано в кафедру Пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт)
  • "Пожежної техніки" (у 2004 році кафедру перейменовано в кафедру Пожежної та аварійно-рятувальної техніки, з 2006 року кафедра називається - Інженерна та аварійно-рятувальна техніка).

У 2006 році факультет пожежно-рятувальних сил був перейменований  у факультет оперативно-рятувальних сил. Підготовка фахівців проводилась за спеціальністю 261 "Пожежна безпека". 

В 2009 році до складу факультету увійшла кафедра Спеціальної хімії та хімічної технології. В цей рік розпочинається підготовка курсантів за новою спеціальністю: "Хімічні технології та інженерія", а з 2014 року на факультеті розпочинається підготовка студентів за цією спеціальністю.

На вимогу потреб та завдань, які стояли перед оперативно-рятувальною службою цивільного захисту, з 2016 року на факультеті  розпочинається підготовка здобувачів вищої освіти за новою спеціалізацією "Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи" у межах спеціальності "Пожежна безпека".

З часу створення факультет очолювали:

2003-2005 роки - полковник внутрішньої служби Мєтєльов Олександр Володимирович, кандидат технічних наук, доцент

січень-серпень 2006 року - полковник внутрішньої служби Шайхлісламов Земфір Рафікович, кандидат психологічних наук

2006-2009 роки - полковник служби цивільного захисту Сенчихін Юрій Миколайович, кандидат технічних наук, доцент

2010-2013 роки - полковник служби цивільного захисту Росоха Сергій Володимирович, доктор технічних наук, доцент

2013-2017 роки - полковник служби цивільного захисту Безуглов Олег Євгенійович, кандидат технічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України 

2017-2019 роки - полковник служби цивільного захисту Титаренко Андрій Вікторович, кандидат психологічних наук, доцент

2019-2021 роки - полковник служби цивільного захисту Олійников Олексій Анатолійович, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник

з 2021 року і по теперішній час - полковник служби цивільного захисту Пономаренко Роман Володимирович, доктор технічних наук, професор