З метою розширення прав і можливостей жінок, а також зміцнення їхньої ролі у процесі здійснення національних реформ, за підтримки громадянського суспільства Служба порятунку забезпечує виконання зобов'язань щодо гендерної рівності, зокрема Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації (CEDAW), Пекінської платформи дій, а також резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Сьогодні впровадження принципу гендерної рівності є одним з пріоритетів ДСНС. Адже імплементація таких офіційних актів, як Резолюція ООН 1325 - це не лише про жінок, а й про прозоре суспільство та рівні можливості для кожного.

 

Наразі ДСНС напрацьовує свою дорожню карту у широкому в запровадженні ґендерної політики у всіх сферах своєї діяльності. Зокрема, здійснюються заходи щодо інтеграції ґендерної тематики в навчальну програму відомчих навчальних закладів.

 


 

З метою інтегрування гендерних аспектів в дяльність університету, комплексного підходу до реалізації гендерної політики у освітньому процесі та проведення досліджень з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на факультеті призначено відповідальну особу - заступника начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету Марину Чиркіну, яка входить до складу Центру гендерної освіти університету.

 

 

Чиркіна Марина Анатоліївна

заступник начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології

 


 

Одним з пріоритетних напрямків роботи є попередження і боротьба з переслідуванням, сексуальними домаганнями, дискринмінацією та зловживання владою. В університеті створена Комісія по роботі за даним напрямом, до складу якої входить затсупник начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету Марина Чиркіна.

Також, затсупник начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина Чиркіна входить до складу робочої групи з питань проведення гендерного оцінювання в університеті.

 


Нормативно-правова база

 

 


В межах проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" пропонуємо методичні матеріали 

 

   
25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок   1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом 
     
 
5 грудня - Міжнародний день волонтера   9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією
     
     
10 грудня - Міжнародний день прав людини    
     
 Розробила: Марина Чиркіна    

 


  

На факультеті провододиться наступна робота щодо інтеграції гендерних підходів в освітній процес, а саме:

  • 6.12 по 10.12.2021 року,  в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», було проведено зустрічі кураторів факультету #2 зі здобувачами вищої освіти.
  • 29.11 по 03.12. 2021 року, в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», було проведено зустрічі кураторів факультету #1 зі здобувачами вищої освіти.
  • листопад 2021 року Навчання науково-педагогічного складу щодо проблематики сексуальних домагань та протидії дискримінації
  • лютий 2021 року начальник факультету Олексій Олійников та  доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина Чиркіна, як члени робочої групи з питань проведення гендерного оцінювання в університеті, взяли участь у вебінарі «Гендерна самооцінка в системі ДСНС» за участі Структури «ООН Жінки» в Україні, який проводився на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», Плану заходів МВС з реалізації гендерної політики на період до 2021 року (Наказ МВС України від 26.04.2019 №330), Наказу ДСНС України від 30.12.2020 року № 693 «Про створення робочих груп».
  • вересень 2020 року Надано інформаційну картку інтегрування гендерного підходу в освітній процес закладів вищої освіти системи Міністерства внутрішніх справ України.
  • листопад 2020 року Розглянуто проект «Методичних рекомендацій з інтеграції гендерних підходів в систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України» та надано пропозиції щодо їх застосування в освітньому процесі закладів вищої освіти цивільного захисту.
  • листопад 2020 року З метою проведення досліджень з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків надані статистичні дані 2016-2020 р. для врахування ґендерної складової у системі ДСНС.
  • листопад 2020 року Доповідь Голови студентської ради щодо організації роботи в університету за напрямом - ґендерна політика. Доведення нормативно-правової бази.
  • листопад 2020 року Запропоновано перелік заходів, які плануються  факультетом оперативно-рятувальних сил в режимі карантинних обмежень до Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня.
  • 25.11 - 10.12 2020 року провододились заходи відповідно до Плану заходів університету в межах проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Кураторами факультету проведено бесіди за темами:

 25.11 - 28.11 2020 року - «Етика поведінки, кохання та культура взаємовідносин з дівчиною», «СТОП насильству» та «Проблема насильства над жінкою в сім'ї та шляхи її подолання»

30.11 - 05.12 2020 року - «Міжнародний день боротьби з рабством», «Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями», «6 грудня - вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі»

7.12 - 10.12.2020 року -  Міжнародний день прав людини

 


Наші випускниці в Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту

 

 

Анастасія Корчагіна

фахівець відділу забезпечення спеціальною технікою підрозділів ОРС ЦЗУправління забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України

 

Дарина Гаврилова

інженер відділення дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторіїАварійно-рятувального загону спеціального призначенняГоловного управління ДСНС України у Донецькій області

     
 

Валерія Грох

провідний фахівець ВЗЗ ПНС у Вінницькому районі ЦЗД Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

 

Ірина Комишан 

викладач навчального пункту підготовки фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій