Кафедра інженерної та аварійно-рятувальної техніки

Кафедра інженерної та аварійно-рятувальної техніки є однією з найстаріших кафедр Національного університету цивільного захисту України. Вона є «спадкоємицею» пожежно-технічного циклу - основного циклу Харківського пожежно-технічного училища.

Разом з реорганізацією ХПТУ в Інститут пожежної безпеки МВС України на базі пожежно-технічного циклу створені дві кафедри: пожежної техніки та пожежної тактики. У 2004 році, у зв’язку зі збільшенням напрямків підготовки, пройшла нова реорганізація навчального закладу і кафедра отримала назву пожежної та аварійно-рятувальної техніки. А в 2006 році кафедра отримала свою теперішню назву - інженерної та аварійно-рятувальної техніки.

На сьогодні кафедра є провідним підрозділом факультету оперативно рятувальних сил НУЦЗУ щодо формування знань та підготовки майбутніх фахівців ДСНС.

Метою діяльності кафедри є  забезпечення високої та якісної професійної підготовки фахівців згідно з галузевими стандартами вищої освіти, підвищення рівня викладання дисциплін і модернізація навчального процесу згідно з національною доктриною розвитку освіти, зміцнення та активізація плідної співпраці кафедри з іншими вузами, в тому числі і закордонними.