Кафедра пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт

Кафедра пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт є однією з провідних кафедр Національного університету цивільного захисту України та відіграє важливу роль у професійному становленні випускників.
На кафедрі викладаються дисципліни: „Пожежна тактика”, „Організація аварійно-рятувальних робіт”, „Управління пожежогасінням”, „Аварійно-рятувальні роботи з радіаційного та хімічного захисту в надзвичайних ситуаціях” та інші . Дані дисципліни сприяють формуванню у майбутніх випускників знань та практичних навичок управління діями підрозділів при гасінні пожеж та проведенні аварійно-рятувальних робіт у різноманітних умовах.

Свою історію кафедра починає з травня 1949 року, коли в Харківському пожежно-технічному училищі був створений Пожежно-тактичний цикл. З того часу кафедра пройшла славетний шлях та багаторазово відзначалась керівництвом навчального закладу як одна з найкращих за підсумками роботи. Співробітники кафедри особисто беруть участь у ліквідації великих пожеж та аварій, за що неодноразово відзначалися державними нагородами.

Кафедра бере активну участь у організації та проведенні навчань із залученням підрозділів навчального закладу, ДСНС та оперативно-рятувальної служби. У липні 2004 році кафедра отримала свою сучасну назву.