30-31 березня в Національному університеті цивільного захисту України відбулися змагання на кращу ланку газодимозахисної  служби. 

 

Данні змагання проводяться з курсантами 2-5 курсів, які пройшли професійне навчання, засвоїли курс первинної підготовки пожежного-рятувальника та рятувальника. Метою змагань є підвищення рівня професійних навичок здобувачів вищої освіти при роботі в засобах індивідуального захисту органів дихання та зору, використанні пожежно-технічного обладнання та оснащення.

В заході взяли участь команди факультів оперативно-рятувальних сил, пожежної безпеки та цивільного захисту. Загалом, за звання кращих змагались 52 курсанти. Згідно із затвердженим положенням командам необхідно було подолати чотири етапи: І – старт; ІІ – теплодимокамеру; ІІІ – естафету та IV – фініш. Під час проходження етапів команди проводили оперативне розгортання, розвідку в житловій зоні теплодимокамери, знаходили та виносили на свіже повітря газовий балон, прокладали рукавну лінію на 3-й поверх навчальної башти по висувній драбині, переміщали манекен вагою 80 кілограмів на відстань 30 метрів, рухали кувалдою вантаж вагою 72,5 кілограмів на 1,5 метри на тренажері «Кайзер», прокладали рукавну лінію з подачею води в мішень (м’яч на опорі). 

Командна першість, визначалась по найменшому часу, витраченому на виконання усіх вправ, з урахуванням штрафного часу, одержаного за допущені помилки. За помилки враховувалось: не подання команди командиром ланки, порушення порядку проведення оперативної перевірки, невірний розрахунок параметрів роботи в апаратах, наявність відкритих ділянок шкіри при роботі в задимленому середовищі, тощо. За помилки нараховувались штрафні бали.

На пожежі данні помилки можуть призвести до травмування або загибелі, як  газодимозахисника так і всієї ланки ГДЗС. На цей час, курсанти тільки проходять навчання і  досвід, отриманий під час змагань, згодом стане їм у нагоді.

Приємно зазначити, що єдиною ланкою ГДЗС, яка пройшла всі етапи змагань без помилок стала команда другого курсу факультету оперативно-рятувальних сил навчальної групи ПГПБк- 19-221.

Професійні навички - це не тільки  загальний фізичний розвиток, а й вміння керувати підлеглими під час ведення оперативних дій, дотримуючись вимог Настанови з організації газодимозахисної служби, Статуту дій у надзвичайних ситуаціях, Правил безпеки праці та інших нормативних документів.

В результаті запеклої боротьби перше місце виборола команда навчальної групи ПБ-18-431, яка лише на 9 секунд випередила команду навчальної групи ПГПБ-19-221, що посіла друге місце, третє місце здобула команда навчальної групи ПБ-17-441.

Середній час виконання вправ командами факультетів вказує на рівень професійних навичок, отриманих за результатами навчання. Так, середній час подолання дистанції командами факультету оперативно-рятувальних сил становить 8 хв. 15 сек., факультету пожежної безпеки - 10 хв. 22 сек., факультету цивільного захисту - 10 хв. 31 сек. 

Середній штрафний час для команд факультетів становить: факультет оперативно-рятувальних сил - 1 хв. 07 сек., цивільного захисту - 1 хв. 35 сек., факультет пожежної безпеки - 2 хв. 04 сек. 

 

Проходження дистанції ланкою ГДЗС навчальної групи ПГПБк- 19-222 на змаганнях "На кращу ланку газодимозахисної служби " (6 місце):

 


 


Підведення підсумків успішності навчання на факультеті за 1 семестр 2020-2021 навчального року та

результатів Конкурсу на визначення кращої навчальної групи, курсу та кращого курсанта

01.02.2021 року на факультеті були підведені підсумки навчання за результатами складання "зимової" заліково-екзаменаційної сесії 2020-2021 навчального року. За результатми аналізу успішності встановлено, що 90% навчальних груп завершили навчання із середнім значенням загального балу за 100-бальною шкалою не менш 65, що відповідає оцінці 4С та 4-ри навчальних групи (40%) мають середній бал за 100-бальною шкалою  більше, ніж 70 (ПГПБк-20-211 - 70,26; ХТк-19-225 - 73,87; ПГПБк-20-212 - 74,54; ХТк-17-243 - 76,43). Кращою навчальною групою за спеціальністю “Пожежна безпека” (освітній ступень - бакалавр) визнано - ПГПБк-20-212.  Кращою навчальною групою за спеціальністю “Хімічні технології та інженерія” (освітній ступень - бакалавр) та кращою навчальною групою факультету визнаноХТк-17-243.

За результами підбиття підсумків командири навчальних груп отримали перехідні символи першості навчання

 

За результатами проведення Конкурсу на визначення кращої навчальної групи, курсу та кращого курсанта встановлено:

  • кращою навчальною групою за спеціальністю “Пожежна безпека” (освітній ступень - бакалавр) та кращою навчальною групою факультету є навчальна група ПГПБк-20-212 (конкурсний бал - 79,74), кращою навчальною групою за спеціальністю “Хімічні технології та інженерія” (освітній ступень - бакалавр) - навчальна група ХТк-17-243
  • кращим курсом факультету визнано - 4 курс (начальник курсу Володимир ІЛЛЮК)
  • кращим курсантом факультету - курсанта 3-го курсу Коршенка Дмитра (спеціальність “Пожежна безпека”) із загальним результатом навчання – 93 бали

Вітаємо переможців!!!

  

 

АНАЛІЗ УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ

зимова сесія 2020-2021 року

Рейтинг курсантів 1-го курсу, які навчаються за спеціальністю "Пожежна безпека"

Рейтинг курсантів 1-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Хімічні технології та інженерія"

Рейтинг курсантів 2-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Пожежна безпека"

Рейтинг курсантів 2-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Хімічні технології та інженерія"

Рейтинг курсантів 3-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Пожежна безпека"

Рейтинг курсантів 3-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Хімічні технології та інженерія"

Рейтинг курсантів 4-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Пожежна безпека"

Рейтинг курсантів 4-го курсу, які навчаються  за спеціальністю "Хімічні технології та інженерія"

Загальний рейтинг курсантів факультету ОРС, які навчаються за спеціальностями "Пожежна безпека" та "Хімічні технології та інженерія"

 

Залік за результатами переддипломної практики

16.12.2020 року Проведено залік за результатами проходження переддипломної практики здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем "магістр".

 

Команда факультету з гирьового спорту посіла почесне ІІ призове місце

10.12.2020 року в рамках проведення Спартакіади НУЦЗ України у 2020-2021 навчальному році проводились змагання з гирьового спорту. Шість хлопців та дві дівчини представляли факультет на цих змаганнях. 

Хлопці виступали в п'яти вагових категоріях: до 68 кг - Онищенко Андрій, до 73 кг - Волков Роман, до 85 кг - Туков Андрій, до 95 кг - Биков Данило і до +95 кг - Прищепа Олексій та Гунько Богдан. Дівчата виступали в двох вагових категоріях: до 60 кг - Коньок Марія та 60 кг - Думчикова Дар’я.

Індивідуальні результати змагань:

 

Дівчата - Ривок

Коньок Марія до 60 кг – 2 місце, з результатом 40 раз

Думчикова Дар’я 60 кг – 1 місце, з результатом 60 раз - абсолютний результат

 

Хлопці - Класичне двоборство (поштовх довгим циклом (п) та ривок (р))

Онищенко Андрій до 68 кг – 3 місце, з результатом: п – 36, р- 34, сума 80;

Волков Роман до 73 кг – 1 місце, з результатом: п – 101, р - 117, сума 158 абсолютний поштовх та абсолютна сума;

Туков Андрій до 85 кг – 4 місце, з результатом:  п – 38, р - 100, сума 88;

Биков Данило до 95кг – 2 місце, з результатом:  п - 29, р - 70, сума 64;

Прищепа Олексій 95 + кг – 1 місце, з результатом:  п - 89, р - 70, сума 122;

Гунько Богдан 95+ кг – 2 місце, з результатом: п - 24,  р - 51, сума 49,5.

 

За результатами змагань команда факультету зайняла ІІ почесне місце.

 

Команда факультету з гирьового спорту 

       
Думчикова Дар’я 

Волков Роман 

(майстер спорту України

з гирьового спорту)

Прищепа Олексій   Коньок Марія
       
 Онищенко Андрій  Туков Андрій  Биков Данило  Гунько Богдан

 

 

Результати олімпіади з навчальної дисицпліни "Хімія"

02 та 07 грудня 2020 року на кафедрі спеціальної хімії та хімічної технології проведено олімпіаду з навчальних дисциплін: «Хімії», серед курсантів 1-го курсу за спеціальністю "Пожежна безпека"

 Курсанти 1-го курсу факультету, навчальна група ПГПБк-20-211, посіли І та ІІ місця: І місце посів Микита Белічко, ІІ місце посіла Діана Божко.

 

 
Микита Белічко Діана Божко

 

Шахіст факультету оперативно-рятвальних сил зайняв І місце в турнірі з шахів в університеті

03 та 04 грудня 2020 року в університеті проводився турнір з шахів. В турнірі приймали участь 6-ть команд. До складу кожної команди входило по три гравця (дві особи чоловічої статі та одна жіночої). Турнір пройшов в доброзичливій атмосфері. Учасники показали цікаву гру. За результатами турніру курсант 2-го курсу Олександр Фоменко зайняв 1-е місце, курсант 4-го курсу Вадим Цупко - 4-е місце.

Побажаємо їм яскравих шахових перемог та приємних емоцій!

 

Олександр Фоменко Вадим Цупко

 

 

 Команда факультету з боротьби "САМБО" посіла почесне ІІ призове місце

03.12.2020 року команда факультету з боротьби "САМБО", в рамках проведення Спартакіади НУЦЗ України у 2020-2021 навчальному році, прийняла учась в змаганнях з даного виду. Вісім спортсменів були представлені у сьоми вісових категоріях. Так, у вісовій категорії до 62 кг виступав курсант 2-го курсу Тімощук Владислав, у вісовій категорії до 68 кг виступав курсант 4-го курсу Скрипник Іван, у вісовій категорії до 74 кг виступав курсант 4-го курсу Роднюк Сергій, у вісовій категорії до 90 кг було представлено два спортсмена - курсант 2-го курсу Лозовой Сергій (ІІ місце) та курсант 6-го курсу Лисенко Олексій (І місце), у вісовій категорії до 82 кг виступав курсант 4-го курсу Земляний Андрій, у вісовій категорії до 100 кг виступав курсант 4-го курсу Биков Данило (І місце) та у вісовій категорії +100 кг виступав курсант 2-го курсу Гунько Богдан.

За результатами змагань команда факультету зайняла ІІ почесне місце.

 

Команда факультету з боротьби "САМБО"

       
Тімощук Владислав Скрипник Іван

Роднюк Сергій

(кандидат в майстри

спорту з самбо)

Лозовой Сергій
       
Лисенко Олексій

Земляний Андрій

(кандидат в майстри спорту

з греко-римської боротьби)

Биков Данило Гунько Богдан

 

 Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 7

29.11.20 року о 05:55 на номер “101” надійшло повідомлення про пожежу, що сталася у торговельно-складській будівлі приватного підприємця за адресою: Харківський район, смт. Безлюдівка, пл. Стадіонна, 19-г. 

До місця події було направлено 4 відділення служби порятунку на автоцистернах з Слобідського та Немишлянського районів міста Харкова, а також місцеву пожежну команду смт. Васищево. На момент прибуття вогнеборців було встановлено, що вогнем майже повністю охоплена будівля. Площа пожежі склала близько 600 м2. Керівник гасіння пожежі прийняв рішення про залучення додаткових сил та засобів ДСНС. До місця події прибуло ще 4 відділення на автоцистернах, 1 відділення на аварійно-рятувальному автомобілі, база газодимозахисної служби та відділення курсантів навчальної пожежно-рятувальної частини Національного університету цивільного захисту України.

О 7 год. 15 хв. черговий караул НПРЧ (2-а зміна) під керівництвом викладача-методиста – начальника караулу НПРЧ Вадима Вержака виїхав на пожежу за другим номером виклику. Особовий склад чергового караулу проводив роботу по гасінню пожежі, розбиранню та проливанню будівельних конструкцій, здійснював підвіз води до місця пожежі. 

О 07:40 пожежу було локалізовано, а о 10:40 повністю ліквідовано. Всього на місці події було задіяно 13 одиниць техніки та 60 чоловік особового складу ДСНС.

 

 

До складу караулу увійшли:

курсант 2-го курсу Артем Шевніцин – 1-ше відділення пожежний-рятувальник № 4

курсант 3-го курсу Богдан Курій – командир 2-го віділення

курсант 2-го курсу Денис Діхтяренко – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Павло Ковальов  – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Едуард Шиян – пожежний-рятувальник № 3

курсант 2-го курсу Данило Хижняк – пожежний-рятувальник № 4

 

Богдан Курій Денис Діхтяренко Павло Ковальов
Едуард Шиян Данило Хижняк Артем Шевніцин

  

Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 6

 28.11.2020 рокеу о 02:39 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу на території ТЦ «Барабашово» у Харкові. Горіли торговельні павільйони на майданчику з боку вул. Проспектної. Загоряння виявила охорона об’єкту. На той момент вогонь встиг охопити зо 2 десятки павільйонів. Вже за 10 хвилин за підвищеним номером виклику на місце прибули 4 відділення пожежно-рятувальної служби ДСНС на автоцистернах. На той момент вогонь вирував вже на площі 1000 м2. Ранг пожежі був підвищен до 4-го. Загалом у гасінні пожежі брали участь 15 відділень рятувальників на автоцистернах, а також 6 автомобілів спеціального призначення. Крім того, заличались 2 автоцистерни НПРЧ Національного університету цивільного захисту України та цистерна добровільного протипожежного формування ТЦ «Барабашово». Всього було задіяно близько 100 чоловік особового складу.

О 02 год. 58 хв. четвертий караул НПРЧ  під керівництвом викладача-методиста – начальника караулу НПРЧ Миколи Золочевського  виїхав на пожежу.  По прибуттю на місце виклику караул подав 1 ствола «Б» на гасіння пожежі та прокладав магістральні лініі, а також проводив роботу з розбирання та проливання конструкцій.

  

До складу караулу увійшли:

курсант 3-го курсу Віктор Руденко – командир 2-го віділення

курсант 2-го курсу Ярослав Бондаренко – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Павло Самойлов  – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Данило Коваль – пожежний-рятувальник № 4

 

Віктор Руденко Ярослав Бондаренко Павло Самойлов Данило Коваль

 

Команда факультету з волейболу посіла почесне ІІ призове місце

24 та 26 листопада 2020 року в рамках проведення Спартакіади НУЦЗ України у 2020-2021 навчальному році, команда факультету з волейболу прийняла участь у змаганнях. До складу команди увійшли: Вадим Цупко (капітан команди), Андрій Торопенко, Данило Барихин, Дмитро Давискуб, Єгор Тимаков, Іван Скрипник, Катерина Бажанова, Олександр Наумов, Сергій Антоненко.

За результатами зістрічей, І місце зайняла команда факультету №4. Команда нашого факультету, у напруженій останній грі, виборала ІІ місце у команди факультету №1.

За результатами змагань команда факультету зайняла ІІ почесне місце.

 

 Команда факультету з волейболу

 
Вадим Цупко

 

       
Андрій Торопенко Данило Барихин Дмитро Давискуб Єгор Тимаков
       
Іван Скрипник Катерина Бажанова Олександр Наумов Сергій Антоненко

 

 

Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 5

25.11.2020 року о 19 год 28 хв в НПРЧ пролунав сигнал "Тривога", за яким черговий караул (2-а зміна) виїхав на гасіння пожежі. Пожежа виникла в покинутому двохповерховому будинку, за адресою: м. Харків, вулиця Кураховська, 24. Площа пожежі становила 60 м2. На гасіння пожежі черговим караулом НПРЧ було подано 2-а стволи типу "Б". Проводились роботи розбирання та проливання будівельних конструкцій, освітлення місця пожежі. На гасіння пожежі було подано 3-и ствола типу "Б", залучались чергові караули ДПРЧ-3 та НПРЧ.

  

 

До складу караулу увійшли:

курсант 2-го курсу Павло Ковальов – пожежний-рятувальник № 4

курсант 3-го курсу Кирило Лісніченко – командир 2-го віділення

курсант 2-го курсу Ілля Чернявський – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Іван Коробка  – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Владислав Туранков – пожежний-рятувальник № 3

курсант 2-го курсу Артем Кривешко – пожежний-рятувальник № 4

 

     
 Кирило Лісніченко  Ілля Чернявський  Іван Коробка
     
 Владислав Туранков Артем Кривешко   Павло Ковальов

 

 Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 4

23.11.2020 року о 23 год 48 хв черговий караул НПРЧ, під керівництвом викладача-методиста – начальника караулу НПРЧ Миколи Золочевського (4 зміна) виїхав на пожежу за адресою: м.Харків, вул. Чаадаева, 7. Ранг пожежі - №1. Пожежа виникла в приватному будинку. Площа пожежі 70 м2. Пожежа розповсюдилась по всіх приміщеннях 1-го поверху, через перекриття вийшла на горище та на дах.  Караул подав 1 ствол "Б" на гасіння пожежі, проводив роботу з розбирання та проливки конструкцій. На місці пожежі працювали підрозділи ГУ ДСНС України у Харківській області - ДПРЧ – 3, ДПРЧ – 6, ДПРЧ – 7 та 2-а відділення НПРЧ.

 

 

 

До складу караулу увійшли:

курсант 3-го курсу Єгор Артюхов – командир 2-го віділення

курсант 2-го курсу Владислав Тимощук – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Микола Середа – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Нікіта Коровін – пожежний-рятувальник № 3

курсант 2-го курсу Кирило Вайло – пожежний-рятувальник № 4

 

 
Єгор Артюхов Владислав Тимощук Микола Середа Нікіта Коровін Кирило Вайло

 

Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 3

20.11.2020 року о 18 год 05 хв виникла пожежа в житловому будинку, за адресою: м. Харків, провулок Золотий, 8. Перший караул НПРЧ, під керівництвом викладача-методиста – начальника караулу НПРЧ Дениса Михайлова виїхав на пожежу за першим  номером виклику. Горів одноповерховий приватний будинок, загальною площею 150 м2. Осередок пожежі знаходився на горищі. На час  введення сил та засобів прогоріли перекритяя будинку та покриття. Полум'я розповсюджувалось по внутрішніх приміщеннях та вийшло на покрівлю. Гасіння пожежі проводилось на висоті. Особовий склад караулу працював по гасінню пожежі у внітрішніх приміщеннях та подавали стволи на гасіння горища. Організували подачу води від пожежної автоцистерни НПРЧ.  До ліквідації пожежі були залучені чергові відділення ДПРЧ-4, ДПРЧ-5, ДПРЧ-9 та НПРЧ. 

 

 

До складу караулу увійшли:

курсант 3-го курсу Цупко Вадим – командир 2-го віділення

курсант 2-го курсу Коваль Данил – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Гунько Богдан – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Бондаренко Ярослав – пожежний-рятувальник № 3

курсант 2-го курсу Туранков Владислав – пожежний-рятувальник № 4

курсантка 2-го курсу Глазкова Тетяна  - черговий радіотелефоніст

 

Вадим ЦУПКО

Данил КОВАЛЬ

Богдан ГУНЬКО

 

Ярослав БОНДАРЕНКО

Владислав ТУРАНКОВ

Тетяна ГЛАЗКОВА

 

Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 2

18.11.2020 року о 02 год. 29 хв. курсанти 2-го та 3-го курсів факультету, які проходять навчальну практику в Навчальній-пожежно-рятувальній частині, виїжджали на гасіння пожежі за адресою: м. Харків, вулиця Саратовська, 44. Горів меблевий цех та котельня. Площа пожежі в котельній стала – 60 м2, в меблевому цеху – 150 м2. Караул проводив роботу по подачі водяних стволів на гасіння пожежі, розборку та проливку будівельних конструкцій.

На пожежі працювало 4-ри підрозділи ГУ ДСНС України у Харківській області - ДПРЧ-2, ДПРЧ-3, ДПРЧ-4, ДПРЧ-9 та НПРЧ НУЦЗУ.

 

До складу караулу увійшли:

курсант 3-го курсу Артур Головненко – командир 2-го віділення

курсант 2-го курсу Кирило Вайло – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Нікіта Коровин – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Денис Діхтяренко – пожежний-рятувальник № 3

курсант 2-го курсу Андрій Пономаренко – пожежний-рятувальник № 4

курсант 2-го курсу Олександр Коробка – пожежний-рятувальник № 4, 1-ше відділення

 

Артур Головненко Кирило Вайло Нікіта Коровин
Денис Діхтяренко Андрій Пономаренко Олександр Коробка

 

 

Конкурсно-розважальна програма "Зіркові ігри факультетів"

17.11.2020 року в університеті проходила конкурсно-розважальна програма "Зіркові ігри факультетів". Програма складалась з п'яти завдань: "Відгадай слово", "Пісня перевертень",  "Два в одному", "Хто Я?" та "Танцювальна імпровізація". Команда факультету "Спасибо, "Оскара" не надо", за результатами п'яти конкурсів нарала найбільшу кількість балів та посіла ПЕРШЕ почесне місце.

 

 

Капітан команди

курсант 4-го курсу

Валентин ТЕРТИШНИЙ

курсантка 2-го курсу

Юлія КУЛИНИЧ

курсант 2-го курсу

Кирило ЛІНКЕВИЧ

 

курсант 2-го курсу

Владислав ГРИЦАЙ

курсант 2-го курсу

Олег ПАНТЮШЕНКО

 

Один день з навчальної практики в Навчальній пожежно-рятувальній частині # 1

16.11.2020 року о 23.50 курсанти 2-го та 3-го курсів факультету, в складі 1-го караулу Навчальної пожежно-рятувальної частини виїжджали на гасіння пожежі за адресою: м. Харків, вул. Текстильна, 18 (Новобаварський район).

 

Пожежа виникла в захаращеному складському приміщенні. Відбувалось горіння сміття, палого листя, паперу, паливних брикетів та дерев’яних конструкцій перекриття складу. Пожежі було присвоєно ранг №1. На пожежу було залучено три підрозділи ГУ ДСНС України у Харківській області: ДПРЧ-3, ДПРЧ-6, ДПРЧ-26 та НПРЧ.

Особовий склад караулу займався прокладанням рукавних ліній та роботою з ручними пожежними стволами - проводили проливку осередку пожежі, де спостерігалось тління брикетів.

 

 

До складу караулу увійшли:

курсант 3-го курсу Олександр Наумов – командир 1-го віділення

курсант 2-го курсу Сергій Лозовой – пожежний-рятувальник № 1

курсант 2-го курсу Максим Дворянінов – пожежний-рятувальник № 2

курсант 2-го курсу Ілля Чернявський – пожежний-рятувальник № 3

курсантка 2-го курсу Єлизавета Рєзнік – телефоніст

  

     
 Олександр НАУМОВ  Сергій ЛОЗОВОЙ  Максим ДВОРЯНІНОВ

 

  Ілля ЧЕРНЯВСЬКИЙ  Єлизавета РЄЗНІК

 

Переддипломна практика магістрів 2020

16.11.2020 року розпочалась переддипломна практика магістрів.

 

Атестація курсантів за освітнім ступенем магістр

13 листопада 2020 року курсанти 6-го курсу пройшли атестацію зі спеціальностей 261 «Пожежна безпека» освітньо-професійна програма «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» та 161 «Хімічні технології та інженерія, освітньо-професійна програма «Радіаційний та хімічний захист».

На кафедрі інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил 4 здобувачі вищої освіти групи МПГПБк-19-221 склали комплексний екзамен. Екзаменаційну комісію № 7очолив начальник відділу організації пожежогасіння та роботи з об’єктовими підрозділами управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Харківській області – Олексій МАЛЕЖИК. За підсумками складання екзамену всі здобувачі вищої освіти отримали позитивні оцінки. Середній бал за підсумками комплексного екзамену складає 4,25.

 

На кафедрі спеціальної хімії та хімічної технології 2 здобувачі вищої освіти групи МХТкс-19-222 (один з них - студент) склали комплексний екзамен із середнім балом 4,5. Здобувачами вищої освіти були продемонстровані високі знання за основними навчальними дисциплінами в області радіаційного та хімічного захисту. Рівень здобувачів вищої освіти оцінено як високий, який відповідає освітньо-професійній програмі.

 

 

Іван ШОВКУН - голова студентського самоврядування 1,2 та 6-го курсів

 

Практика в НПРЧ - перший крок становлення фахівця

   «Гасіння пожеж, рятування людей у випадку загрози їх життю, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, своєчасна ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій» – під таким гаслом курсанти і курсантки факультету оперативно-рятувальних сил заступають на чергування до навчальної пожежно-рятувальної частини Національного університету цивільного захисту України.

   Навчальна практика є одним з невід’ємних процесів удосконалення теоретичних знань та відпрацювання практичних навичок, які були отримання під час навчальних занять. Практика повинна сприяти формуванню необхідних вмінь з виконання професійних дій за призначенням: пожежного-рятувальника на другому курсі, командира відділення на третьому та начальника караулу на четвертому курсі навчання. Саме взаємозв’язок пройденого теоретичного матеріалу зі спеціальних навчальних дисциплін «Організація роботи у непридатному для дихання середовищі», «Охорона праці в галузі», «Пожежно-рятувальна та загальна фізична підготовка» з подальшим практичним вдосконаленням його в практичну діяльність і є важливою складовою для здобувачів в період навчання в університеті. Під час практики здобувачі удосконалюють свої знання щодо зміни караулів, вивчають організацію служби в пожежній частині, тактико-технічні характеристики пожежно-рятувальних автомобілів та пожежно-технічного оснащення, засобів зв’язку та їх використання. Протягом добового чергування курсанти і курсантки в складі чергового караулу виїжджають на гасіння пожеж чи допомогу населенню, а також залучаються до проведення практичного заняття по вирішенню пожежно-тактичного завдання, де відпрацьовують оперативні дії з гасіння імовірної пожежі на території університету.

   Дівчата й хлопці кажуть: «Життя практичного стажування є особливим. З одного боку цікавим, а з іншого – невідомим, що буде сьогодні». Тому всі оперативні дії молодих практикантів контролюються викладачами-методистами Навчальної пожежно-рятувальної частини, що спонукає до удосконалення знань, практичних навичок приймати самостійно рішення, стійкості, мужності  та саме головне – любові до рятувальної справи.

 

Голова студентської ради

Дар'я ДУМЧИКОВА