Представники факультету взяли участь у спеціальних навчаннях «Rescue Days Ukraine 2023»

22 квітня під керівництвом Проректора Національного університету з навчальної та методичної роботи Юрія Ключки, науково-педагогічних працівників факультету оперативно-рятувальних сил Костянтина Остапова та Романа Коваленко курсанти факультету оперативно-рятувальних сил, пожежної безпеки та цивільного захисту взяли участь у спеціальних навчаннях «Rescue Days Ukraine 2023». Дані навчання поєднують теоретичні знання з практичним відпрацюванням різних локацій, пов’язаних з найскладнішими дорожньо-транспортними пригодами.

Учасників навчали ліквідовувати наслідки аварій, працювати з сучасним спецобладнанням та рятувати травмованих. Також підчас навчань було представлено різні зразки новітньої пожежно-рятувальної техніки та обладнання вітчизняного та європейського взірця.

 Учасники тренувань відпрацьовували 3 навчальні локацї: ДТП з автомобілем перевернутим на дах; ДТП з боковим ударом автомобіля; ДТП з потраплянням легкового автомобіля під причіп вантажного автомобіля.

Дані навчання є надзвичайно ефективними для майбутніх рятувальників, адже це дає їм можливість навчитися  застосовувати нове аварійно-рятувальне обладнання та застосовувати найновіші методики рятування людей  підчас ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод з використанням передового європейського досвіду.

 

Курсанти факультету пройшли тренінг щодо надання домедичної допомоги під час военних дій

Тренінг було організовано за підтримки "Центр готовності цивільних" м. Черкаси. Тренінг проводив патрульний поліцейський з м. Маріуполь, рятувальник Мальтійського Червоного Хреста Роман ЩОМА. На тренінгу була надана теоретичної частини щодо надання домедичної допомоги під час военних дій. Відвідувачи заходу мали змогу потренуватись надавати домедичну допомогу в уявних можливих ситуаціях, працювати в групах та враховувати зовнішні небезпеки зумовлені воєнними діями.

 

Робота секцій факультету на Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених «Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту»

20-21 квітня 2023 року на базі Національного університету цивільного захисту України проводилась Міжнародна науково-практична конференція молодих учених «Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту». В рамках конференції, на факультеті оперативно-рятувальних сил було організовано роботу трьох секцій: секція № 3 «Гасіння пожеж та аварійно-рятувальні роботи»,  секція №4 «Аварійно-рятувальна та спеціальна техніка» та секція №10 "Радіаційний та хімічний захист". Здобувачі вищої освіти доповіли про результати своїх наукових досліджень під час навчання в Національному університеті цивільного захисту України.

 

  • Секція № 3 «Гасіння пожеж та аварійно-рятувальні роботи» 

 

 

  • Секція №4 «Аварійно-рятувальна та спеціальна техніка»

 

 

  • Секція №10 "Радіаційний та хімічний захист"

 

 

 

Робота кураторів факультету у другій декаді квітня 2023 року

Протягом другої декади квітня 2023 року кураторами факультету були проведені наступні заходи:

  • 19 квітня 2023 року, у рамках кураторської діяльності, з курсантами першого та третього курсів факультету оперативно-рятувальних сил було організовано та проведено гостьову лекцію доцентом кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка Наталією Громовою. Тема зустрічі була продиктована вимогами сьогодення й мала назву «Медіаграмотність сучасного фахівця як протидія воєнним викликам». Доповідачка є учасником проєкту «Вивчай та розрізняй інфомедійна грамотність», що проводиться за підтримки міжнародної ради наукових досліджень та обмінів IREX, посольств США та Великобританії, Академії Української преси і МОН України, а також учасником Міжнародного грантового проєкту від IREX «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус». Лекція викликала велику зацікавленість курсантів, тому що торкнулася дуже актуальної теми, особливо в умовах військового стану.

 

 

  • Провели бесіду: "Професійна етика працівників ДСНС УКРАЇНИ". Загальні правила поведінки працівників ДСНС є узагальненням стандартів поведінки та доброчесності, які виробляються як на основі історичного досвіду трудової діяльності, так і на вимогах Конституції України та визначених законами України принципах державної служби, спрямованих на створення умов для підвищення авторитету діяльності ДСНС та зміцнення репутації працівників, а також довіри населення до них, інформованості громадян про поведінку, що слід очікувати від працівників ДСНС, та їх обов’язків. Етика працівника служби ДСНС України має свої особливості. Співробітники висунуті на передній край боротьби з вогнем і їх цінують, насамперед за такі якості як мужність, сміливість, рішучість, самовладання. Наряду з цим працівнику служби порятунку висувають і такі вимоги як гуманізм, турбота про людей. Однак бувають випадки, коли приходять скарги про грубість, невихованість працівника, неповаги до людини, коли заміст того, щоб проявити такт, витримку, увагу, проявляють байдужність, а іноді допускають і порушення законності. Виховання високих моральних якостей нерозривно пов'язане з удосконалюванням стилю роботи. Зараз вирішальне значення мають такі риси, як підвищення відповідальності, розвиток ініціативи, працьовитості, виховання свідомої дисципліни та нетерпимості до недоліків.

 

 

  • Відвідали Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, де переглянули комедію відомого англійського драматурга Рея Куні "Не турбувати! Шаленство в готельному люксі". "Не турбувати! Шаленство в готельному люксі…" – одна з кращих комедій за останні десятиліття в Європі (написана в 1991 році) – відзначена премією Лоуренса Олів’є. Іронічна сатира на знайому всьому світові історію: впливовий політик і його секретарка – коханці – потрапляють в халепу. Події розкручуються щохвилини з такою швидкістю, що дух перехоплює; неочікувані повороти в сюжеті, кумедні витівки та репліки – все це створює атмосферу веселощів і, як результат, хороший настрій.

 

Більше статей...