28 листопада 2024 р. представниками кафедри СХХТ проведено профорієнтаційну роботи з учнями 10-11-х класів
Профорієнтаційна робота кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт
На факультеті оперативно-рятувальних сил доцентом кафедри ПТтаАРР Костянтином Остаповим проведено профорієнтаційну роботу в Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області. Відбулося спілкування з керівництвом школи та учнями старших класів, під час якого НПП університету пояснив особливості вступу та навчання в університеті, надав наочну агітаційну інформацію і розмістив її на стендах закладу освіти. Було налагоджено зв'язки щодо подальшого консультування учнів, з приводу вступу до НУЦЗ України.
Участь науково-педагогічних працівників кафедри ПТ та АРР у засіданні круглого столу
28 лютого науково-педагогічні працівників кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних НУЦЗ України разом з науково-педагогічними працівниками ЛДУБЖД прийняли участь у засідання круглого столу з питань вивчення практичного досвіду дій пожежно-рятувальних підрозділів з гасіння пожеж щодо його використання у навчальному процесі.
На засіданні круглого столу проведено розгляд карток оперативно-тактичних дій на резонансних пожежах, а також розглянуто використання робототехніки під час гасіння пожеж структурними підрозділами ДСНС України.
Навчальна практика 3-го курсу у 2024/2025 навчальному році #2
Курсанти 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил проходять навчальну практику у територіальних підрозділах ДСНС України, яка є невід’ємною частиною їхньої професійної підготовки. Другий тиждень триває навчальна практика курсантів 3-го курсу, які проходять її на посадах:
- командира відділення - здобувачі, які навчаються за спеціальністю «Пожежна безпека» (освітні програма – пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи);
- начальника групи радіаційного та хімічного захисту аварійно-рятувального підрозділуякі - здобувачі, які навчаються за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія» (освітня програма – радіаційний та хімічний захист).
Так, протягом тижня:
ознайомились з:
- районом виїзду підрозділу;
- розташуваннями джерел протипожежного водопостачання;
- переліком об’єктів підвищеної небезпеки;
- тактико-технічними характеристиками спеціальної техніки;
- обладнання та оснащення підрозділу;
- планами ліквідації аварійної ситуації на радіаційно та хімічно небезпечних об’єктах;
- планами аварійних заходів вантажовідправників і перевізників небезпечних хімічних речовин;
- посадові обов’язки начальника відділення радіаційної та хімічної розвідки групи РХБ захисту;
- обов'язками командира відділення під час організації служби чергового караулу.
відпрацювання нормативів:
- подача ручного ствола від автоцистерни по висувній драбині у вікно 3-го поверху навчальної башти з прокладанням магістральної лінії на три рукава діаметром 77(66) мм та робочої лінії на два рукава діаметром 51 мм;
- подача ГПС-600 на 3 рукави з застосуванням піни.
залучались до:
- виїзду на замінований торговий центр;
- гасіння торфу, легкових автомобілів, смітників, житлових будинків та квартир.