Начальник факультету оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України Роман Пономаренко набуває практичного досвіду у Запорізькому гарнізоні

З 03 червня розпочалося стажування начальника факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України Романа Пономаренка на посаді заступника начальника ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Разом із рятувальниками Запорізького гарнізону керівник факультету привітав малечу із Днем захисту дітей та у рамках роботи класу безпеки (мобільного) провів профорієнтаційну роботу з учнями шкіл; взяв активну участь у виконанні робіт із життєзабезпечення постраждалого населення, зокрема, гуманітарної допомоги мешканцям м. Оріхів, проведенні додаткових занять для інспекторського складу гарнізону щодо порядку аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків ведення бойових дій, перевірки фонду захисних споруд цивільного захисту міста разом із членами робочих груп з перевірки сховищ, протирадіаційних та найпростіших укриттів, швидкоспоруджуваних захисних споруд, споруд подвійного призначення у районах міста. Також був учасником навчань саперів на узбережжі Дніпра, що були проведені з метою удосконалення навичок щодо пошуку підозрілих предметів та розмінування.
Стажування та набуття практичного досвіду триває.

 

 

 

 

 

На факультеті оперативно-рятувальних сил проведено онлайн зустріч з представником ГУ ДСНС в Харківській області.

5 червня 2024 року на факультеті оперативно-рятувальних сил проведено онлайн зустріч з представником ГУ ДСНС в Харківській області. Під час зустрічі помічник начальника чергової зміни з питань забезпечення ОКЦ ГУ ДСНС України у Харківській області Сергій Білоус розповів особовому складу та здобувачам вищої освіти факультету про особливості проведення АРР при руйнуванні будівель в результаті ворожих обстрілів. До зустрічі долучились практичні представники Харківського гарнізону служби цивільного захисту: 5-ДПРЧ, 8-ДПРЧ та 25-ДПРЧ.

 

 

 

 

Науково-педагогічні працівники факультету оперативно-рятувальних сил взяли участь у конференції

На пленарному засіданні Леонід КУЦЕНКО виступив з доповіддю на тему «Моделювання механічних засобів доставки вогнегасних речовин до віддаленої пожежі». За результатами своїх наукових досліджень Олена СУХАРЬКОВА також зробила доповідь на тему: «Геометричне моделювання пристрою требушет для доставки вогнегасної речовини до пожежі».

 

 

 

 

 

 

 

В НУЦЗ України відбулося відкрите семінарське заняття англійською мовою

04 червня в Національному університеті цивільного захисту України відбулося відкрите семінарське заняття англійською мовою. Захід з освітньої компоненти «Організація служби і підготовки» з теми «Documents of the fire brigade. The daily activities of rescuers in different countries» провів заступник начальника кафедри пожежної та рятувальної підготовки факультету оперативно-рятувальних сил університету Олександр Черкашин для здобувачів вищої освіти 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил.
Напочатку заняття здобувачі ознайомилися з відео-туром до пожежно-рятувальної частини Вімблдон, що розташована у південно-західному передмісті Лондона (Fire Station Tour – Wimbledon). Під час демонстрації відео були доведені вимоги безпеки праці до розміщення пожежно-технічного оснащення та обладнання, а також службових приміщень пожежно-рятувальної частини. Семінар продовжив здобувач Владислав Безименний з доповіддю про особливості несення караульної служби пожежно-рятувальних підрозділів країн Франції, Греції, Італії та Фінляндії. Під час доповіді здобувач акцентував увагу на особливості та порядку несення служби рятувальниками пожежно-рятувальних підрозділів, основні їх завдання та порядок залучення до гасіння пожеж і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Далі здобувачі розподілилися на дві групи і за допомогою різноманітних он-лайн платформ в ігровій формі виконували різні завдання, відповідали на запитання, зображали розклади виїздів пожежно-рятувальних підрозділів відповідно до отриманих завдань, підбивали узагальнені підсумки з усіх вивчених тем освітньої компоненти.
За результатами семінару, здобувачі показали високі знання, якісне володіння вивченим матеріалом і продовжили вдосконалювати свої навички щодо володіння професійними термінами англійською мовою.

 

 

 

 

 

 

Більше статей...