Курсанти факультету підвищують рівень професійної майстерності по роботі на пожежній автодрабині

З метою підвищення рівня професійної майстерності здобувачів вищої освіти, для курсантів четвертого курсу навчання розпочалися додаткові заняття з тематики: «Улаштування пожежної автодрабини. Підйом по автодрабині на висоту».

Перші додаткові заняття пройшли 22 вересня з курсантами 4-го курсу навчання факультету Оперативно-рятувальних сил на території Черкаського інституту пожежної безпеки Імені Героїв Чорнобиля.

Викладачі кафедр «Пожежної та рятувальної підготовки» та «Інженерної та аварійно-рятувальної техніки» факультету Оперативно-рятувальних сил ознайомили курсантів з конструкцією, порядком розгортання, тактичними можливостями та технічними характеристиками пожежної автодрабини АД-30(131)ПМ-506.

Також курсанти виконали вправу щодо підйому по автодрабині на висоту 20 м. В результаті занять, здобувачі добре засвоїли теоретичний матеріал та підвищили фізичні навички,  моральні і психологічні якості, що необхідні для виконання професійних обов’язків.

Заняття тривають надалі!

 

Навчальна практика курсантів 3 курсу в територіальних підрозділах ДСНС #3

Курсанти факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України продовжують проходити навчальну практику на посаді командира відділення в підрозділах ДСНС.

Зокрема, продовжується вивчення району виїзду пожежно-рятувальних підрозділів; корегування комплексу заходів, що здійснюються для підтримання постійної готовності особового складу, техніки та оснащення чергових караулів (змін, відділень) до виконання завдань за призначенням; організації внутрішньої служби в пожежно-рятувальних підрозділах; виконання обов’язків командира відділення під час гасіння пожеж; ознайомлення з оперативним обліком та перевіркою джерел протипожежного водопостачання; організація контролю за своєчасним випробуванням пожежно-технічного та аварійно-рятувального обладнання, оснащення, устаткування та спорядження.

Також курсанти брали участь в заходах щодо ліквідації пожеж (пожежно-рятувальні підрозділи Івано-Франківської та Запорізької областей), та виїжджали на ДТП за участю легкового автомобіля (пожежно-рятувальні підрозділи Дніпропетровської області).

Протягом тижня науково-педагогічні працівники факультету оперативно-рятувальних сил здійснили перевірки виконання здобувачами вищої освіти завдань відповідно до програми проходження навчальної практики, а також зустрілися з керівниками навчальної практики від підрозділів ДСНС. У ході зустрічі з керівниками практик обговорили питання щодо особливостей умов проведення теоретичної та практичної підготовки здобувачів у закладах вищої освіти для покращення засвоєння вивченого матеріалу.

 

17 вересня - День Рятівника - бесіда кураторів із здобувачами вищої освіти

У період з 12 по 16 вересня 2022 року куратори факультету провели зустрічі з курсантами, під час яких були проведені бесіди на тему "17 вересня - День Рятівника".

17 вересня – День Рятівника, який був заснований указом Президента України від 12 вересня 2008 року. Датою свята було обрано 17 вересня, оскільки в цей день відзначається церковне свято на честь ікони Божої Матері "Неопалима купина". У центрі ікони — зображення Марії з немовлям. У народі «Неопалима Купина» вважається заступницею від пожежі та блискавки. Ця ікона захищає від пожеж і різних лих, що перекликається з роботою рятувальників.

  

У цю дату привітання отримують всі співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій: пожежні, фахівці з аварійно-рятувальних і пошукових робіт, сапери, водолази, кінологи та інші.

Після початку повномасштабної війни українські рятувальники щодня рятують сотні життів. Саме вони допомагають жертвам обстрілів вибратися із завалів, ліквідовують пожежі та розшукують загублених людей. Все це рятувальники роблять з ризиком для свого життя.

 

Краща курсантська навчальна група університету та Кращий курсантський підрозділ (курс) університету

Відповідно до наказу НУЦЗ України від 29.12.2020 р. № 208 «Про проведення патріотичної акції до Дня Незалежності України» в університеті було проведено конкурс, метою якого є стимулювання здобувачів вищої освіти до здобуття високих показників у навчанні. За результатами конкурсу, здобувачі вищої освіти факультету оперативно-рятувальних сил перемогли у номінаціях:

«Кращий курсантський підрозділ (курс) університету» - навчальні групи ПГПБк-20-231, ПГПБк-20-232, ХТк-20-235

«Краща курсантська навчальна група університету» - навчальна група ХТк-19-245

Вітаємо переможців! Подальших успіхів у навчанні та оволодінні фаховими навичками!!!

 

 

Більше статей...