×

Помилка

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but myfolder/09.09.2024_2 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but myfolder/09.09.2024_1 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Навчальна практика 3-го курсу у 2024/2025 навчальному році #4

Виробнича практика, що це та для чого?

Виробнича практика готує майбутніх спеціалістів до самостійного виконання обов’язків на першій посаді, де вони працюватимуть. Внесок молодих спеціалістів у практичну діяльність підприємств, установ, організацій відповідної галузі прямо залежить від їхньої підготовленості до роботи, теоретичного кругозору й практичних навичок.

Виробнича практика дає курсантам можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Практикант під час роботи має можливість вивчити реальні ситуації та перевірити отримані під час навчання знання. Він може самостійно приймати рішення, обґрунтовуючи правильність своїх висновків перед керівником практики. Майбутній спеціаліст навчається субординації, роботі в колективі, отримує навички професійного спілкування.

 

У продовж тижня курсанти:

 

ознайомились з:

  • документами служби чергового караулу;
  • законами та іншими нормативно-правовими актами з питань цивільного захисту та запобігання надзвичайним ситуаціям у мирний та воєнний час;
  • схемою дій під час аварії при транспортуванні джерел іонізаційного випромінювання;
  • посадовими обов'язками начальника групи РХБЗ;
  • програмним забезпеченням системи електронного документообігу „АСКОД”.

 

 відпрацювання нормативів:

  • розгортання рятувальної триноги і спуск рятувальника у колодязь;
  • ліквідація НС при розливі сірчаної кислоти з постраждалими;
  • підйом у вікно третього поверху по висувній драбині;
  • одягання пожежного одягу та спорядження;
  • в'язання подвійної рятувальної мотузки на умовному постраждалому.

 

 залучались до:

  • гасіння житлового будинку (Дніпропетровська область).

На факультеті оперативо-рятувальних сил проведено онлайн-зустріч з практичним працівником та годину гуманітарних знань

На факультеті оперативно-рятувальних сил відбулася онлайн-зустріч курсантів із заступником начальника з оперативного реагування АРЧ ЛНС АРЗ СП ГУ ДСНС у Харківській області Красніковим Артемом Сергійовичем, який поділився досвідом своєї професійної діяльності у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Захід організували з метою зміцнення зв’язку між теоретичною підготовкою майбутніх рятувальників та реаліями їхньої майбутньої роботи. Практик розповів про особливості виконання службових обов’язків, важливість злагодженості дій у команді, швидкості реагування на надзвичайні ситуації та значення моральної підготовки для працівників ДСНС.

Курсанти мали змогу поставити запитання про специфіку професії, шляхи подолання викликів у роботі, а також про впровадження нових технологій і методик.

Такі зустрічі є важливими елементами підготовки майбутніх фахівців, адже дозволяють не лише отримати корисні знання з перших вуст, а й усвідомити ключову роль професії рятувальника у забезпеченні безпеки громадян та держави.

 

На факультеті оперативно-рятувальних сил було проведено годину гуманітарних знань на тему: «Державна символіка України. Символіка МВС та ДСНС: історія розвитку, зміст та значення».

Захід було організовано з метою формування у курсантів глибокого розуміння важливості національної та відомчої символіки, її історичного та культурного значення, а також ролі у професійному становленні майбутніх працівників ДСНС та МВС.

Учасники заходу ознайомилися з етапами становлення державної символіки України, включаючи герб, прапор та гімн, які є невід’ємними атрибутами національної ідентичності. Також розглянуто історію створення та значення символів Міністерства внутрішніх справ і Державної служби з надзвичайних ситуацій, їхню роль у зміцненні єдності та професійної гордості працівників.

Під час обговорення наголошувалося на тому, що державна та відомча символіка є важливими елементами не лише історичної спадщини, а й сучасної державності. Вона втілює патріотизм, відданість та готовність до служіння народу України.

Захід став черговим кроком у вихованні патріотичних цінностей серед курсантів та сприяв поглибленню їх знань про традиції та ідеали, які об’єднують усіх, хто присвячує своє життя служінню державі.

 

 

 

Навчальна практика 3-го курсу у 2024/2025 навчальному році #3

 Курсанти третього курсу факультету оперативно-рятувальних сил з 16.11.2024 року проходять практичну підготовку, де майбутні фахівці мають змогу застосувати теоретичні знання у реальних умовах.

 

 “Практика — це надзвичайно цікавий і корисний етап нашого навчання. Ми вчимося працювати у команді, відточувати свої навички та брати на себе відповідальність у реальних умовах. Це дозволяє нам краще зрозуміти, з чим ми стикатимемося в майбутній роботі,” — ділиться курсант Руслан ЯРОШЕНКО.


 Завдяки практичній підготовці курсанти наближаються до своєї головної мети — стати професійними рятувальниками, готовими до будь-яких викликів, які можуть виникнути у їхній майбутній службі.

 

Так, протягом тижня:

ознайомились з:

  • розпорядком дня у підрозділі;
  • формами та методами виховної роботи з особовим складом відділення, порядком застосування заохочень та дисциплінарних стягнень;
  • табелями оперативного розрахунку на пожежно-рятувальній (аварійно-рятувальній) техніці;
  • комплектом для відбору проб Drager DLE;
  • завданнямиі можливостями відділення радіаційної та хімічної розвідки групи РХБ захисту;
  • сигналами оповіщення цивільного захисту та заходами щодо дій у разі їх подавання під час воєнного стану;
  • порядком залучення караулу під час воєнного стану до ліквідації надзвичайних ситуацій, гасіння пожеж, з урахуванням можливості повторних обстрілів. 

 відпрацювання нормативів:

  • підйом по автодрабині;
  • надягання тепловідбивного костюму;
  • саморятування рятувальників за допомогою пожежного рукава.

 залучались до:

  • легкових автомобілів, смітників, житлових будинків та квартир.

Робота кураторів факультету: всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" #1

  Куратори факультету та здобувачі вищої освіти доєднались до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Так, щорічно з 25 листопада по 10 грудня, куратори факультету організовують зустрічі із здобувачами вищої освіти, на яких обговорюють питання щодо насильства. Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи.

  Марафон триває!

Більше статей...