Виїзні заняття та заняття зі стейкхолдерами

 

Виїзні комплексні додаткові практичні заняття кафедри ПТ та АРР на навчальному полігоні Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля

 

 

28 березня науково-педагогічні працівники кафедри ПТ та АРР провели практичне заняття з рятування постраждалого за допомогою аварійно-рятувального інструменту та транспортування постраждалих за допомогою похилої переправи

 

 

З 31 січня по 02 лютого науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт проводили практичні заняття на базі частини підводного розмінування та спеціальних вибухових робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Черкаській області. Заняття з теми «Організації аварійно-рятувальних робіт на воді у зимовий період» проводили Костянтин Остапов та Євген Криворучко при залученні особового складу частини підводного розмінування та спеціальних вибухових робіт. Під час заходу курсанти на практиці відпрацювали прийоми і способи проведення аварійно-рятувальних робіт у холодній воді та на льоду: саморятування при провалюванні під кригу; порятунок людини на льоду рятувальником у термокостюмі із оснащенням транспортною дошкою, рятувальним колом, мотузкою та іншими можливим засобами; порятунок на льоду за допомогою утворення «живого ланцюга» із рятувальників.

 

      

Науково-педагогічні працівники та курсанти факультету оперативно-рятувальних сил, пожежної безпеки, цивільного захисту взяли участь у спеціальних навчаннях «Rescue Days Ukraine 2023». Дані навчання поєднують теоретичні знання з практичним відпрацюванням різних локацій, пов’язаних з найскладнішими дорожньо-транспортними пригодами.

 

 

04 та 05 серпня науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт факультету оперативно-рятувальних сил провели практичне занять на базі частини підводного розмінування та спеціальних вибухових робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Черкаській області. Заняття з теми «Організація аварійно-рятувальних робіт на воді» проводили Костянтин Остапов та Ігор Грицина при залученні особового складу частини підводного розмінування та спеціальних вибухових робіт. Здобувачі вищої освіти 4-го курсу факультету пожежної безпеки на практиці відпрацювали прийоми і способи проведення рятувальних робіт у воді, дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при утопленні, рятування постраждалих за допомогою рятувальних засобів, способи транспортування постраждалих у воді.

 

 

З 13 лютого по 01 березня науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт факультету оперативно-рятувальних сил проводили практичні занятя на базі групи пошукових водолазно-рятувальних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України в Черкаській області. Заняття проводились для здобувачів вищої освіти 3-го курсу факультетів оперативно-рятувальних сил та пожежної безпеки. Заняття з теми «Організації аварійно-рятувальних робіт на воді у зимовий період» проводили Ігор Грицина, Костянтин Остапов та Євген Криворучко при залученні особового складу групи пошукових водолазно-рятувальних робіт.

 

 

 

13 та 14 червня в рамках співпраці кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних з директором Центру спеціальної підготовки Олегом Картавим з науково-педагогічними працівниками та курсантами Національного університету цивільного захисту України проведено заняття з домедичної допомоги постраждалим в умовах бойових дій/воєнного стану.

 

 

4 та 5 травня науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт та курсанти факультету оперативно-рятувальних сил, пожежної безпеки та цивільного захисту взяли участь у спеціальних навчаннях з особовим складом підпорядкованих підрозділів Головного управління ДСНС України у Черкаській області.

 

 

Виїзні практичні заняття  з дисципліни "Аварійно-рятувальні роботи з радіаційного та хімічного захисту в надзвичайних ситуаціях" за темою: «Аварії з небезпечними хімічними речовинами на транспорті» на території аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Метою заходу стало ознайомлення курсантів з особливостями організації аварійно-рятувальних робіт при аваріях з небезпечними хімічними речовинами на транспорті.

 

 

Спільне практичне заняття кафедри ПТ та АРР та 6-ДПРЧ на спеціальній аварійно-рятувальній машині легкого типу на базі шасі FORD RANGER. Викладачами кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт було проведене спільне практичне заняття з рятувальниками 6-ДПРЧ. Практичне заняття проводилось в рамках дисципліни «Рятувальні роботи при надзвичайних ситуаціях» за темою: «Рятувальні роботи при ДТП з легковими автомобілями на мосту (шляхопроводі)» зі здобувачами вищої освіти групи ПГПБс-16-242. Заняття проводилось із залученням спеціальної аварійно-рятувальної машини легкого типу САРМ-Л на базі шасі FORD RANGER, який укомплектований усім необхідним, сучасним аварійно-рятувальним обладнанням.

 

 

29 курсантів факультету цивільного захисту та оперативно - рятувальних сил НУЦЗУ взяли участь у ліквідації пожежі на території лісництва біля с. Меліховка Нововодолазького району Харківської області. Площа пожежі становила близько 20 гектарів.  Особовий склад під керівництвом полковника служби ЦЗ Лісняка А.А. та підполковника служби ЦЗ Лагутіна В.Л. займалися гасінням пожежі на чотирьох ділянках. Локалізація пожежі  здійснювалась шляхом прокладання мінералізованих смуг та гасіння окремих осередків пожежі водяними стволами та засипання піском.

 

 

Доцент кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Аветісян В.Г. та рятувальники 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини розповіли курсантам про переваги сучасного спеціального аварійно-рятувального інструменту, що є на озброєнні спеціальної аварійно-рятувальної машини на базі легкового автомобілю «Volkswasgen Caddy» та на практиці показали прийоми і способи проведення аварійно-рятувальних робіт у разі виникнення ДТП за допомогою гідравлічного і ручного рятувального інструменту.

 

 

Науково-педагогічними працівниками кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Аветісяном В.Г., Дубініним Д.П. та Остаповим К.М. було проведене виїзне практичне заняття з дисципліни «ОАРР» за темою: «Організація аварійно-рятувальних робіт при ДТП» зі здобувачами вищої освіти групи МПГПБ-18-211 на автомобільному комплексі «Автоград».

 

 

   Курсанти навчальної групи МПГПБ-19-211 факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту під керівництвом доцента кафедри Аветісяна В.Г., та старшого викладача кафедри капітана служби ц.з. Остапова К.М., взяли участь у виїзних практичних заняттях з дисципліни "Організація аварійно-рятувальних робіт" за темою: «Організація аварійно-рятувальних робіт при аваріях на авіаційному транспорті» на території Міжнародного аеропорту «Харків».

 

 

Виїзні заняття з порятунку людини на воді для курсантів 4-х курсів. Практичні заняття проводяться на спортивному комплексі "Зміна". Із курсантами було відпрацьовано такі елементи, як порятунок  постраждалого на воді, навички плавання та пірнання, використання спеціального спорядження, надання першої медичної допомоги постраждалому.

 

 

Доцентом кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Аветісяном В.Г. та викладачем кафедри Криворучко Є.М. було проведене спільне практичне заняття з групою радіаційного та хімічного захисту ГУ ДСНС України в Харківській області.

 

 

Доцентом кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Вадимом Аветісяном разом з курсантами 5-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, проведено «живу» школу безпеки на кризі для працівників державної рибоохорони, любителів зимової риболовлі та зацікавлених прогулянками замерзлими водоймищами.

 

  

Виїзне практичне заняття кафедри ПТ та АРР. 11 лютого курсанти навчальної групи МПБк-19-411 факультету пожежної безпеки Національного університету цивільного захисту під керівництвом професора кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Сенчихіна Ю.М., взяли участь у виїзних практичних заняттях з дисципліни "Управління пожежогасінням" за темою: «Управління гасінням пожеж на станціях метрополітену» на території комунального підприємство Харківський метрополітен, а саме на станції «Перемога». Метою заходу стало ознайомлення курсантів з особливостями обстановки, евакуації та організації гасіння при пожежі на станціях метрополітену.

 

  

Науково-педагогічні працівники кафедри кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт для курсантів 4-го курсу провели комплексне практичне заняття на об’єктах підвищеної небезпеки: ГПУ «Шебелинкагазвидобування» смт. Червоний Донець, Балаклійського р-ну та Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго" смт. Слобожанське, Зміївського району Харківської області.