Наукова діяльність
На кафедрі окрім основної діяльності, активно проводиться науково-дослідна робота та дослідження за наступними напрямками:
- Підвищення ефективності гасіння пожеж горючих та легкозаймистих рідин.
- Визначення умов використання нових вогнегасних речовин та технічних засобів їх подачі.
- Удосконалення дистанційного подавання гелеутворюючих складів з метою підвищення ефективності пожежогасіння
- Розробка та дослідження способів та тактичних прийомів гасіння пожеж.
Кафедра активно приймає участь у всеукраїнських і зарубіжних науково-технічних, науково-практичних конференціях та семінарах, а саме:
2015 р. Участь у 2-х денному семінарі з 23.11 по 25.11.15 р. «Взаємодія спец служб при ліквідації НС: поліція, пожежні, екстрена медична допомога» (Гьотерборг, Швеція)
2016 р. У рамках міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми пожежної безпеки» («Fire Safety Issues”) прийнята участь у проведенні круглого стіл за темою: «Практичне використання системи «MACSIM», яка дозволяє відпрацювати та оцінити важливу роль координації між різними учасниками під час ліквідації наслідків НС.
2017 р. прийнята участь на семінар-тренінгу з організації гасіння лісових пожеж ДП «Іванківське ЛГ» Київська обл., за участю лісової служби США.
2020 року прийнята участь в міжнародній науково-практичній конференції Proceedings of the 3RD Annual Conference «Technology transfer: fundamental principles and innovative technical solutions» Tallinn, Estonia;
2020 року прийнята участь в міжнародній науково-практичній Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми техногенно-екологічної безпеки: освіта, наука, практика», м. Харків.
5 лютого 2021 року прийнята участь в міжнародній конференції «Débats scientifiques et orientations prospectives du développement scientifique» в місті Париж (Франція).
Науково-педагогічний склад кафедри здійснює наукове керівництво у підготовці здобувачів вищої освіти до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, гуманітарних наук у галузях наук «Будівництво та цивільна інженерія» і «Пожежна безпека»:
- за результатами другого етапу II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2019/2020 навчальному році з галузі знань «Пожежна безпека» під керівництвом Дмитро Дубініна курсантка 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Думчикова Дар’я Миколаївна отримала диплом І ступеня;
- у травні 2021 року за результатами конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, здобули перемогу Артюхов Єгор Олегович і Танянський Данило Дмитрович за темою наукової роботи «Розробка установки гасіння гелеутворюючими складами з подовженим стволом колінчатого типу», науковий керівник Сировой Володимир Васильович.
- за результатами другого етапу II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2023-2024 навчальному році з галузі знань «Пожежна безпека» під керівництвом Дмитро Дубініна курсантка 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Ємець В.О. отримав диплом ІІІ ступеня;
- за результатами другого етапу II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2023-2024 навчальному році з галузі знань «Пожежна безпека» під керівництвом Андрія Лісняка курсантка 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Шевченко В.Є. отримав диплом ІІІ ступеня;
Керівництвом кафедри постійно приділяється увага щодо підвищення кваліфікації науково-педагогічним складом кафедри. Протягом останніх років успішно захищено дві кандидатські дисертації на здобуття наукового ступеню доктора філософії:
- у 2018 році за спеціальністю “Пожежна безпека”.
успішно захистився викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Костянтин Остапов з теми “Дистанційне подавання вогнегасних речовин з гелеутворюючими складовими”; - у 2020 році викладач кафедри Сергій Шевченко захистив дисертаційне дослідження за спеціальністю «Прикладна геометрія та інженерна графіка», на тему «Геометричне моделювання резонансу хитної пружини».
Нагороди та відзнаки:
В рамках виконання дисертаційної роботи ад’юнкта кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Національного університету цивільного захисту України Євгена Криворучка під науковим керівництвом доцента кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Дмитра Дубініна, спільно із завідуючим кафедрою загальної електротехніки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Костянтином Коритченком було проведено експериментальні дослідження на вогневому модулі контейнерного типу із застосуванням автономної установки пожежогасіння. Дослідження проводилися із застосуванням в якості вогнегасної речовини – дрібнорозпиленої води, отриманої за рахунок новітньої газодетонаційної технології.