Стажування НПП факультету оперативно-рятувальних сил в практичних підрозділах ДСНС

Триває підвищення кваліфікації у виді стажування доцентом кафедри пожежної та рятувальної підготовки факультету оперативно-рятувальних сил Павлом БОРОДИЧЕМ в посаді старшого помічника начальника чергової зміни з оперативного реагування ОКЦ ГУ ДСНС України у Харківській області.

25 травня 2024 року Павло БОРОДИЧ в складі  ОКЦ ГУ ДСНС України у Харківській області прийняв участь у ліквідації пожежі, яка сталася в результаті влучання двох керованих авіаційних бомб у будівлю будівельного гіпермаркету «Епіцентр» в м. Харкові на вулиці Героїв Праці, 9-а. Чергова зміна оперативно-координаційного центру виїхала одразу, коли поступила о 16.00 інформація про влучання КАБів. Площа пожежі склала 13 500 кв.м., 14 чоловік загинуло, 44 травмовано, ще близько 7 вважаються зниклими безвісти. В ліквідації пожежі пожежі приймали участь 21 автоцистерна, 5 САРМів, пожежний рукавний автомобіль, автомобіль ГДЗС, пожежна спеціальна автоцистерна ємністю 36 тон, автомобілі швидкої допомоги, цивільний автотранспорт, а саме: цистерни, трактори, підіймачі, самоскиди. Роботи виконувалися в умовах дуже підвищеної небезпеки: по перше дуже велика температура, задимленість, загроза руйнування будівельних конструкцій, по-друге багато разів виникала загроза повторних обстрілів, в зв’язку з чим, ліквідація призупинялася і особовий склад ховався в укриття. В зв’язку с цим особовий склад крім захисного одягу та оснащення для захисту від пожежі використовував бронежилети та каски для захисту від осколків. Павло БОРОДИЧ разом з черговою зміною ОКЦ, керівництвом ГУ ДСНС України в Харківській області, керівництвом поліції, керівництвом міста та області займався організацією ліквідації пожежі до 9.00 26 травня, коли відбулася ротація чергової зміни ОКЦ безпосередньо на місті ліквідації пожежі.