Кривошей Борис Іванович

Доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент, ветеран університету

Освіта, науковий ступінь, вчене звання

З 1978 по 1982рік – навчався в Харківському автотранспортному технікумі.

З 1982 по 1984 рік – проходив службу в Збройних силах.

З 1984 по 1989 рік – навчався в Харківському автомобільно-дорожньому інституті.

З 1989 по 1994 рік – працював на посадах майстра, старшого майстра, заступника начальника цеху військової частини А-1144.

З липня 1994 по січень 2018 року  – обіймав посади викладача, старшого викладача та доцента кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки, заступника начальника факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України.

З жовтня 1996  по жовтень 1998 року – навчався на денній формі навчання в ад’юнктурі Харківського інституту пожежної безпеки.

З січня  2018 року – доцент кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки Національного університету цивільного захисту України.

У 2006 році захистив дисертацію та здобув вчену ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю «Прикладна геометрія, інженерна графіка».

У 2008 році отримав вчене звання доцента кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки Національного університету цивільного захисту України.

Навчальна робота

Викладає дисципліни "Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка", "Проектування та експлуатація протипожежної техніки".

Науково-дослідні роботи:

• «Дослідження ефективності процесу пожежогасіння за рахунок використання контейнерної (капсульної) доставки вогнегасних речовин» № ДР 0120U000001 – виконавець.

• «Розробка методики діагностування та прогнозування залишкового ресурсу напірних пожежних рукавів» № ДР 0115U002032 –  виконавець.

Основні наукові публікації

1.Kovalenko R. Development of a method of completing emergency rescue units with emergency vehiclesdoi / Kovalenko R., Kalynоvskyi A., Nazarenko S., Kryvoshei B., Grinchenko E., Demydov Z., Mordvyntsev M., Kaidalov R. // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. 2019.  Volume 3, Issue 3 (100). Р. 54–62.

2.Nazarenko, S., Kovalenko, R., Gavryliuk, A., Vinogradov, S., Kryvoshei, B., Pavlenko, S., Boikov, I., Muzichuck, V., Kalinin, P. (2021). Determining the Dissipative Properties of a Flexible Pipeline’s Material at Stretching in the Transverse Direction Taking its Structural Elements Into Consideration. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 2 (1 (110)), 12–20. – Way of Access : DOI : 10.15587/1729-4061.2021.227039

3.Назаренко С.Ю., Чернобай Г.О., Колєнов О.М.,  Бородич П.Ю., Кривошей Б.І., Тітарев В.О. Визначення в'язкопружних властивостей напірного пожежного рукава діаметром 150 мм. Проблеми надзвичайних ситуацій. Харків, 2021. № 1(33). С. 152–166.

4.Коваленко Р.І. Удосконалення структури інформаційної системи підтримки прийняття рішень / Коваленко Р.І., Калиновський А.Я., Кривошей Б.І., Коротенко Г.М. // Зб. наук. праць «Проблеми надзвичайних ситуацій». – Харків : НУЦЗУ, 2020. - № 2 (32). – С. 186-198.

5.Калиновський А. Я. Розробка способу дистанційної доставки вогнегасних речовин у гантелеподібному контейнері / Л.М. Куценко, А.Я. Калиновський, О.О. Кірєєв, Б.І. Кривошей, О.І. Сухарькова // Scientific Journal Problems of Emergency Situations. – 2021. – N 2(34). - С. 41-57.

6.Мисюра М.І., Кривошей Б.І.  Діагностування технічного стану автомобілів за вибігом. Технічний сервіс  агропромислового, лісового та транспортного комплексів. Харків, 2021. Вип. 23. С. 67-73.

7.Куценко Л. М., Васильєв С. В., Кривошей Б. І., Сухарькова О. І. Розрахунок робочих роторних машин, узгоджених з їх зубчатими передачами. Проблеми надзвичайних ситуацій. Харків, 2022. № 1(35). С. 157-174.

8.Коваленко Р. І., Назаренко С. Ю., Кривошей Б. І., Морозов І. Є., Семків В. О. Аналіз оперативного функціонування сил цивільного захисту в умовах воєнного стану. Проблеми надзвичайних ситуацій. Харків, 2023. № 1(37).С. 293-304.

Підвищення кваліфікації

Робота з молоддю

1.Керівництво постійно діючим студентським науковим гуртком – «Організація експлуатації техніки » (Наказ НУЦЗУ № 215 від 09.2023 р.)

2.Керівництво науковою роботою студента Убоженко Д.С. Виконавець студент Убоженко Д.С. зайняв призове місце на І етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки «Єкологія», участь у ІІ турі, 2018 р.

3.Керівництво науковою роботою курсанта Гунько Б.Р. на Всеукраїнський конкурс наукових робіт 2022/2023 навчального року з галузі знань «Логістика», тема: «Транспортна логістика України в умовах воєнного стану », яка зайняла третє місце.

Нагороди, сертифікати

Нагороджений:

- Почесною відзнакою МНС України;

- Почесною грамотою ДСНС;

- Подякою голови Харківської обласної ради;

- почесними відзнаками НУЦЗ України та громадських організацій.

Наукові інтереси:

- розробка та удосконалення протипожежної техніки.

Публікації в електронному репозитарії НУЦЗ України

Профіль Google Scholar