Назаренко Сергій Юрійович

Доцент кафедри, канд. техн. наук, доцент підполковник служби цивільного захисту

З 2004 по 2009 року – навчався в Університету цивільного захисту України. Закінчив університет та здобув ОКР «спеціаліст» зі спеціальності «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи».

З червня 2009 по вересень 2011 року – начальник караулу ДПРЧ-54 у ДСНС України у Харківській області.

З вересня 2011 по грудень 2012 року – навчався у Національному університеті цивільного захисту України в магістратурі управління. Закінчив університет та здобув ОКР «магістр» зі спеціальності «Управління пожежною безпекою».

Кандидата технічних наук, 21.06.02 - пожежна безпека, «Підвищення достовірності результатів випробувань напірних пожежних рукавів при наявності в них прихованих дефектів», 2018 рік.

Доцент кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки, 2021

Навчальна робота

Викладає дисципліни «Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка», «Спеціальні аварійно-рятувальні машини», «Інженерна та аварійно-рятувальна техніка», Інженерні і комп’ютерна графіка».

Науково-дослідні роботи:

«Розробка методики прискорених випробувань експлуатаційної надійності пожежних рукавів високого тиску», № ДР 0115U002032 – керівник;

«Дослідження ефективності процесу пожежогасіння за рахунок використання контейнерної (капсульної) доставки вогнегасних речовин», державний реєстраційний номер № ДР 0120U000001 – виконавець.

Основні наукові публікації

1.Kutsenko, L., Vanin, V., Naidysh, A., Nazarenko, S., Kalynovskyi, A., Cherniavskyi, A., Shoman, O., Semenova-Kulish, V., Polivanov, О., Sivak, E. (2020). Development of a geometric model of a new method for delivering extinguishing substances to a distant fire zone // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. Volume 4, Issue 7 (106). Р. 88-102

2.Nazarenko, S., Kovalenko, R., Asotskyi, V., Chernobay, G., Kalynovskyi, A., Tsebriuk, I., Shapovalov, O., Shasha, I., Demianyshyn V., Demchenko, A. (2020). Determination of mechanical properties during shear of the pressure fire hose type “T” from torsion tests // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. Volume 5, Issue 7 (107). Р. 45-55

3.Korytchenko, K., V., Varshamova, I., S., Meshkov, D., V., Dubinin, D., P., Kovalenko, R., I., Nazarenko, S., Yu. (2021) Experimental and Numerical Studies of Pressure and Gap Length Effects on Energy Deposition in Spark Discharge // Problems of Atomic Science and Technology. 2021, №1. Series: Plasma Physics (27), P. 92–97.

4.Nazarenko, S., Kovalenko, R., Gavryliuk, A., Vinogradov, S., Kryvoshei, B., Pavlenko, S., Boikov, I., Muzichuck V., Kalinin, P. (2021). Determining the dissipative properties of a flexible pipeline s material at stretching in the transverse direction taking its structural elements into consideration // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. Volume 2, Issue 1 (110). Р. 12-22

5.Larin, O., Potopalska, K., Polivanov, O., Nazarenko, S., Kalynovskyi, A. (2021). Probabilistic modelling of Container for Discrete Delivery of Extinguishing Agents based on a set of computational simulations // IEEE 2nd KhPI Week on Advanced Technology (KhPIWeek) Р. 634-638

6.Nazarenko, S., Kushnareva, G., Maslich, N., Knaub, L., Naumenko, N., Kovalenko, R., Konkin, V., Sukharkova, E., Kolienov, O. (2021). Establishment of the dependence of the strength indicator of the composite material of pressure hoses on the character of single damages. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 6 (1 (114)), 21–27.

7.Nazarenko, S., Kovalenko, R., Kolienov, O., Saveliev, D., Miachyn, V., Demianyshyn, V. (2022). Influence of the artificial defect on the flexible pipeline twist angle. Archives of Materials Science and Engineering, 114/2, 58-68.

8.Nazarenko, S., Kovalenko, R., Pobidash, A., Kalynovskyi, A. (2023). Experimental study of the sleeve material mechanical properties during the sample tensile test. Key Engineering Materials 952, 111-118.

9.Коваленко Р. І., Назаренко С. Ю., Дем’янишин В. М., Колєнов О. М., Семків В. О. Дослідження статистики потоку пожеж, що виникають на території міст. Scientific Journal Problems of Emergency Situations. – 2021. – №2(34). С. 134-143.

10.Коваленко Р. І., Назаренко С. Ю., Кривошей Б. І., Морозов І. Є., Семків В. О. Аналіз оперативного функціонування сил цивільного захисту в умовах воєнного стану. Scientific Journal Problems of Emergency Situations. – 2023. – №1(37). С. 293-304.

Підручники, посібники, монографії

1.Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка : методичні вказівки до виконання курсової роботи на тему: «Оцінка сумісної роботи насосно-рукавної системи та двигуна пожежного автомобіля» / С.Ю. Назаренко, С.А. Виноградов, Б.І. Кривошей, А.Я. Калиновський . ─ Х : НУЦЗУ, 2018 . ─ 32 с.

2.Розрахунково-експериментальна оцінка надійності гумо-кордних напірних руковів : монорафія / С.Ю. Назаренко, Г.О. Чернобай, О.О. Ларін та ін. – Х. : НУЦЗУ, 2019 . – 136 с.

Підвищення кваліфікації

Організаційна діяльність

Є куратором навчальної групи ПБс-23(22)-222.

Нагороди, сертифікати

Нагороджений:

нагрудний знак «За відвагу в надзвичайній ситуації»

Наукові інтереси:

- розробка та удосконалення методик випробування напірних рукавів;

- пожежна безпека;

- протипожежне обладнання.