Міжнародне співробітництво

                                                                                          

Співробітництво з Міжнародною Агенцією з Атомної Енергетики                              Співробітництво з Організацією із заборони хімічної зброї

Співробітники кафедри систематично приймають участь у міжнародних заходах навчального та наукового характеру - конференції, тренінги, семінари та міжнародні програми. У 2019 році начальник кафедри Олена ТАРАХНО та заступник начальника кафедри Максим КУСТОВ увійшли до складу робочої групи проекту ОБСЄ "Підвищення спроможності України при реагуванні на загрози хімічного характеру".

 

 

30 вересня -1 жовтня в Національному університеті цивільного захисту України в рамках проведення післядипломної освіти на кафедрі спеціальної хімії та хімічної технології для працівників підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, на яких покладені задачі радіаційного, хімічного та біологічного захисту,
за участю представників ОБСЄ в Україні відбувся перший онлайн тренінг в рамках Проекту "Посилення спроможності України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані з небезпечними хімічними речовинами".
Експерти проекту Максим Довгановський, Микола Кузнєцов, Наталія Курдій надали слухачам інформацію щодо: радіаційних, хімічних, біологічних загроз та оцінки відповідних ризиків, особливостей проведення аварійно-рятувальних робіт у зоні радіаційного, хімічного або біологічного зараження.
Також були проведені практичні тренування у форматі командно-штабної (командно-ділової) гри, в ході якої були опробовані отримані знання щодо ліквідації надзвичайних ситуацій хімічного характеру.
Дякуємо Координаторам проекту Предвічній Ганні та Боєчко Ганні, а також всім експертам за плідно проведений онлайн тренінг та сподіваємося на подальшу співпрацю!
 
 
Науковець НУЦЗУ став учасником міжнародних курсів НАТО для експертів з хімічного, радіаційного та біологічного захисту.

01-06 вересня в Академії кризового управління та цивільного захисту Німеччини у м. Айрвайлер відбулися міжнародні курси НАТО для експертів з хімічного, радіаційного та біологічного захисту. Державну службу України з надзвичайних ситуацій представив доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Національного університету цивільного захисту України Максим Кустов.
15 представників різних країн Європи відпрацювали теоретичні та практичні аспекти міжнародної взаємодії при реагуванні на аварії, елементи спільної роботи міжнародного штабу, проведення відбору проб небезпечних матеріалів, розвідку зони НС, деконтамінації рятувальників і постраждалих, а також інші важливі складові процесу ліквідації масштабних аварій. Максим Кустов представив учасникам структуру ДСНС та її можливості з ліквідації наслідків аварій з викидом небезпечних речовин. Також міжнародним експертам були представлені можливості НУЦЗУ з підготовки фахівців цивільного захисту. Отримані нові знання і навчальні матеріали допоможуть підвищити якість підготовки курсантів і студентів університету.

 
 

Співробітники НУЦЗУ взяли участь у тренувальному курсі Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США.

09-13 вересня на базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни Сумської області) тривав п`ятиденний тренувальний курс «Запобігання розповсюдження радіоактивних та небезпечних хімічних речовин». Провели його інструктори Агентства зменшення загрози (Міністерство оборони США) з фахівцями Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які залучаються до виконання завдань за призначенням, пов'язаних із радіаційними та небезпечними хімічними речовинами.

На тренувальному курсі Агентства зменшення загроз Національний університет цивільного захисту України представив викладач кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євген Слепужніков та старший викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Костянтин Остапов. Загалом, у заході взяли участь 40 фахівців з радіаційно-хімічного захисту ДСНС України, зокрема, Національного університету цивільного захисту України, Мобільного рятувального центру швидкого реагування, Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Управління забезпечення ОРС ЦЗ та Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України.
Протягом робочого тижня американські фахівці плідно обмінювалися досвідом зі своїми українськими колегами. Після складання практичних іспитів рятувальники ДСНС України в урочистій обстановці отримали відповідні сертифікати.

Представник кафедри НУЦЗУ взяв участь у тренінгу компанії «Environics», що відбувся в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту.

В Інституті державного управління у сфері цивільного захисту відбувся  тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС з теми «Основні операції та порядок користування переносним хімічним аналізатором ChemPro100i». Тренінг провів представник виробника компанії «Environics» (Фінляндія) - менеджер з проведення тренингів, спеціалист з РХБЯ безпеки Лейкас Тоні Мікко Тапіо.
У заході взяв участь представник Національного університету цивільного захисту України, викладач кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Євген Слепужніков.
Учасниками тренінгу також стали представники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, ГУ ДСНС України у Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Херсонській, Хмельницькій, Донецькій та Луганській областях.
Під час проведення тренінгу учасники ознайомилися з практичним використанням та обслуговуванням приладу ChemPro100i, отриманого у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення потенціалу України у сфері цивільного захисту ІІ».
Представник виробника компанії «Environics» (Фінляндія) менеджер з проведення тренінгів, спеціаліст з РХБЯ безпеки Лейкас Тоні Мікко Тапіо вручив учасникам тренінгу відповідні сертифікати.

Викладачі університету відвідали Університет Риму Тор Вергата з навчальним візитом.

5-6 грудня делегація з України перебувала з робочим візитом в Італії де відвідала Університет Риму Тор Вергата. Окрім представників центрального апарату ДСНС України, міжнародних експертів РХБ захисту, представників ОБСЄ та навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту до складу делегації увійшли представники Національного університету цивільного захисту України – начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Олена Тарахно та доцент цієї ж кафедри Максим Кустов. Метою візиту було ознайомлення з програмою підготовки фахівців з радіаційної, хімічної та біологічної безпеки. Наряду з Національним університетом цивільного захисту України Університет Риму є одним з небагатьох вишів світу де проводиться підготовка РХБ фахівців за магістерським рівнем. Українська делегація ознайомилась з міжнародною магістерською програмою «Захист при надзвичайних ситуаціях радіаційного, хімічного та біологічного характеру», яка визнана всіма країнами-членами Європейської Співдружності та міжнародною організацією по забороні хімічної зброї. Також італійські фахівці розповіли про систему захисту від РХБ загроз в Італії та роль Міністерства закордонних справ у співпраці з Всесвітньою Організацією по забороні хімічної зброї. Члени робочої групи ОБСЄ були поділені на дві групи для участі у симуляції надзвичайної ситуації (Table Top Exercise), як одного з тренувальних методів, що використовуються в рамках викладання програми CBRNe Master Course. Отриманий досвід буде використано для удосконалення програми підготовки магістрів з РХБ безпеки у НУЦЗ України.

    

   

  

Представник НУЦЗУ взяв участь у міжнародному тренінгу (Німеччина) із запобігання катастроф.

 21-25 жовтня делегація представників ДСНС України відвідала Академію кризового управління та цивільного захисту Федерального відомства із запобігання катастроф Німеччини, де пройшов черговий тренінг для фахівців цивільного захисту України. Національний університет цивільного захисту України представив доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Максим Кустов. Під час заходу фахівці ДСНС ознайомились зі структурою цивільного захисту Німеччини на всіх рівнях управління. Специфіка та досвід організації управління при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Федеративній Республіці Німеччині є корисними для використання в умовах децентралізації України. Німецькі колеги ознайомили учасників міжнародного тренінгу з роботою штабів з ліквідації НС на місцевому, земельному та федеральному рівнях, а також з особливостями роботи добровільних і професійних пожежних команд та їхніми функціями. Як зазначив Максим Кустов, передовий досвід європейських держав дозволить удосконалити навчальні програми в НУЦЗУ та підвищити якість підготовки фахівців цивільного захисту.

  

  

Науковець НУЦЗУ представив систему радіаційного, хімічного та біологічного захисту в Україні на міжнародному форумі.

09-13 вересня на базі Всесвітньої академії наук у м. Трієст в Італії відбулося засідання робочої групи Організації щодо заборони хімічної зброї. У заході взяли участь науковці та експерти зі всіх кутків нашої планети — США, Великобританії, Італії, Німеччини, Голландії, Бразилії, Колумбії, Куби, Ірану, Пакистану та інших країн світу. На міжнародному форумі Україну та Державну службу України з надзвичайних ситуацій представив доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Національного університету цивільного захисту України Максим Кустов. Під час робочих засідань науковці та експерти обговорили питання щодо хімічної безпеки, етики поведінки з небезпечними відходами, контролю розробки нових хімічно та біологічно небезпечних речовин та реагування на будь-які загрози, пов'язані із хімічно та біологічно небезпечними речовинами. Максим Кустов представив підходи України щодо поводження з різними небезпечними речовинами і систему підготовки експертів цієї галузі в НУЦЗУ.
Учасники семінару ознайомились із організацією діяльності оперативних служб Італії з реагування на аварії з біологічно, хімічно та радіаційно небезпечними речовинами, лабораторною базою Університету м. Трієст і Міжнародного центру генної інженерії та біотехнології, де проводяться передові випробування з хімічно та біологічно небезпечними речовинами.
Також було досягнуто домовленості про кооперацію зусиль у підготовці спеціалістів цивільного захисту з університетом Риму, де розташована школа підготовки експертів РХБ захисту Італії. Співробітники НУЦЗУ продовжують утверджувати престиж закладу вищої освіти не тільки у країнах Європи, а й у всьому світі. А це, у свою чергу, сприятиме підвищенню якості підготовки українських фахівців та стане підґрунтям для нових наукових досліджень у сфері РХБ захисту.

     

     

     

Представник НУЦЗУ,начальник кафедри СХХТ Тарахно О.В прийняла участь у міжнародному семінарі з хімічної безпеки у Белграді.

Начальник кафедри СХХТ Тарахно О.В прийняла участь у міжнародному семінарі з хімічної безпеки у Белграді: "Семінар по конвенції по хімічній зброї та управлінню хімічною безпекою для держав-членів Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) у Східній Європі. Белград, Сербія, 21-23 жовтня 2019 р." з доповіддю "Capacity building of state emergency service of Ukraine to respond to chemical incidence".

Програма семінару - титул

Програма семінару - фрагмент