Практичні заняття

Кафедрою організовується навчальна практика на посадах «дозиметрист», «командир відділення групи радіаційного та хімічного захисту аварійно-рятувальних підрозділів ГУ(У) ДСНС», «лаборант навчальної лабораторії», «інженер-хімік, інженер-радіолог, технік-технолог хімічного виробництва», «командир відділення спеціальної обробки, командир відділення радіаційної та хімічної розвідки, інструктора з радіаційної та хімічної розвідки рятувального загону спеціального призначення». Навчальні практики та стажування курсанти проходять на базі територіальних підрозділів ДСНС України.

 

Виїзне заняття із залученням стейкхолдера для здобувачів вищої освіти  факультету оперативно-рятувальних сил за освітньо-професійною програмою "Радіаційний та хімічний захист"

11 березня 2024 року здобувачі вищої освіти 4-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України під керівництвом начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євгена Слепужнікова відвідали групу радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Черкаській області.

Практичне заняття зі здобувачами вищої освіти було проведено інженером хіміко-радіометричної лабораторії групи РХБ захисту Іваном Пікаловим. Під час заходу майбутні рятувальники ознайомились з організацією діяльності хіміко-радіометричної лабораторії, визначенням завдань працівникам лабораторії та контролем їх виконання, забезпеченням дотримання працівниками лабораторії заходів безпеки під час роботи з радіоактивними та небезпечними хімічними речовинами, організацією метрологічної повірки вимірювальних приладів лабораторії та впроваджуванням сучасних методів лабораторних досліджень.

 

 

 

 

 

Виїзне заняття із залученням стейкхолдерів на території приватного акціонерного товариства "ЮРІЯ"

04 жовтня 2023 року начальником кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Євгеном Слепужніковим для здобувачів вищої освіти 4-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил проведено виїзне заняття з дисципліни «Захист населення та територій від наслідків зруйнувань радіаційних та хімічних об'єктів» за темою «Порядок організації захисту населення та територій від наслідків зруйнувань хімічно небезпечних об’єктів».   

Виїзне заняття було проведено на території приватного акціонерного товариства «ЮРІЯ». Під час заняття здобувачі вищої освіти ознайомились з порядком роботи та обслуговуванням аміачно-холодильної установки та з облаштуванням захисних споруд, які призначені для укриття працівників підприємства.   

Захід було організована за підтримки стейкхолдерів – генерального директора ПрАТ «ЮРІЯ» Віталія Пустовіта та начальника групи РХБЗ АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Черкаській області Євгенія Лимаря.

  

 

  

 

 

 

Виїзне заняття із залученням стейкхолдера на території підприємства "База ОПС-Черкаси тара"

20 березня 2023 року начальником кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євгеном Слепужніковим та доцентом кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Наталією Мінською для здобувачів вищої освіти 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил проведено виїзне заняття з дисципліни «Загальна хімічна технологія» за темою «Технологічний процес на хімічних підприємствах». Виїзне заняття було проведено на території підприємства «База ОПС-Черкаси тара». Під час заняття здобувачі освіти ознайомились з порядком роботи та обслуговування аміачно-холодильної установки. Захід було організована за підтримки стейкхолдера – начальника групи РХБЗ АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Черкаській області Євгенія Лимаря.

 z   

 Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС України в Черкаській області

 В липні 2022 р. для здобувачів вищої освіти 3-го та 4-го курсів факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України, які навчаються за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія», освітньо-професійною програмою «Радіаційний та хімічний захист» було проведено виїзне заняття на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Черкаській області. Практичне заняття, організоване заступником начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Євгеном Слепужніковим, відбулося в рамках дисциплін «Технічні засоби контролю та розвідки» та «Захист населення та територій від наслідків руйнувань радіаційних та хімічних об’єктів».

Фахівець Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Черкаській області Євгеній Лимар ознайомив здобувачів вищої освіти університету з оснащенням та комплектацією хіміко-радіологічної пересувної лабораторії. Здобувачі вищої освіти набули практичних навичок щодо роботи з технічними засобами контролю та розвідки, а також ознайомились зі спеціальною технікою.
 
 
 
 
 
 

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС України в Тернопільській області

В травні  2022 р. для здобувачів вищої освіти 4-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України, які навчаються за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія», освітньо-професійною програмою «Радіаційний та хімічний захист» було проведено практичне заняття на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Тернопільській області. 

 

 
 
 

Навчальний центр оперативно-рятувальної служби ДСНС України м. Мерефа.

 

Міжрегіонального центру швидкого реагування м. Ромни

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС у Харківській області

З 1 серпня триває практична підготовка курсантів 2-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за спеціальністю 161 "Хімічні технології та інженерія" (освітньо-професійна програма "Радіаційний та хімічний захист") у АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській області.
Курсантами кафедри спеціальної хімії та хімічної технології було відпрацьовано нормативи з одягання спецодягу та здійснено проходження психологічної смуги перешкод!
 
 
    
 
   
 
Продовжується практична підготовка курсантів-хіміків 2-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил на АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській області.
Цього разу курсанти відпрацьовували розгортання польової лазні з використанням ДДА-66 та АРС-14.
 
   

 Проведення тренажів