На факультеті робота зі стейкхолдерами проводиться шляхом залучення представників практичних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій до проведення навчальних занять та атестації здобувачів вищої освіти, практичної підготовки і навчальної практики в підрозділах ГУ ДСНС України, отримання робітничої професії в навчальних центрах ДСНС України

 

 


 

14 лютого 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт організували зустріч курсантів факультету оперативно-рятувальних сил з помічником начальника чергової зміни оперативно-координаційного центру з оперативного реагування Головного управління ДСНС України у Харківській області Володимиром Нікуліним.

 


 

З 5 по 10 лютого 2024 року заступник начальника кафедри ПТтаАРР Ігор Грицина проходив навчання в ІДУЦЗ за навчальною програмою з підготовки зовнішніх пілотів (операторів) безпілотних літальних апаратів.

 


 

З 31 січня по 2 лютого 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт факультету оперативно-рятувальних сил проводили практичні занятя на базі частини підводного розмінування та спеціальних вибухових робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Черкаській області.

 


 

15 грудня 2023 року начальник кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил Андрій КАЛИНОВСЬКИЙ взяв участь в ознайомлені з передовим досвідом виконання завдань за призначенням практичними підрозділами Головного управління ДСНС України у Харківській області.

 


 

З 11 по 15 грудня 2023 року доцент кафедри пожежної та рятувальної підготовки Антон Чернуха  взяв участь у роботі  першої зміни ОКЦ ГУ ДСНС України у Черкаській області. Фахівець університету ознайомився з посадовими обов’язками старшого помічника начальника першої зміни (з питань оперативного реагування) чергової зміни ОКЦ, з тактикою застосування сил та засобів, а також надав необхідну медично допомогу ГУ ДСНС України у Черкаській області щодо організації ГДЗС. Набуті знання будуть застосовані для підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти до роботи у практичних підрозділах.

 


 

13 грудня 2023 року на факультеті оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України відбулась конференція за участі курсантів та представників Запорізького гарнізону.
У заході взяли участь провідний фахівець Василівського РВ ГУ ДСНС у Запорізькій області Данило Тимошенко, головний фахівець планування заходів цивільного захисту управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС у Запорізькій області Михайло Бусол, заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту - начальник відділу планування заходів цивільного захисту Олександр Коротун, а також заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям - начальник відділу пожежної безпеки  Євген Оситнянко.

 


 

11 грудня 2023 року в місті Бад-Ноєнар-Арвайлер на базі Федеральної академії цивільного захисту та цивільної оборони розпочався РХБЯ-тренінг з аварійного відбору зразків. Захід проходить у рамках реалізації двостороннього проєкту "Посилення можливостей України у сфері цивільного захисту IV" між ДСНС та Федеральним відомством Федеративної Республіки Німеччини щодо захисту населення і допомоги у надзвичайних ситуаціях (ВВК). Представником від університету виступила заступниця начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Марина Чиркіна-Харламова.

 


 

29 листопада 2023 року на факультеті оперативно-рятувальних сил НУЦЗ в режимі онлайн відбулась зустріч студентів, курсантів та НПП з випускниками факультету. Під час заходу виступили Сергій Білоус, начальник караулу 8 ДПРЧ м. Харкова, який двічі визнаний кращим начальником караулу і завдяки своїм вмінням, навичкам та високому рівню володіння англійською мовою був у відрядженні на обміні досвідом за кордоном.

 


 

З 13 по 14 листопада 2023 року у м. Тренчин (Словаччина) відбулися навчальні курси з теми "Навчи тренера з виявлення радіаційних матеріалів та зі знешкодження вибухових речовин" за сприяння Міністерства енергетики США / Національної адміністрації ядерної безпеки (DOE / NNSA). Представником від університету виступила заступниця начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України Марина Чиркіна-Харламова.

 


 

8 листопада 2023 року на факультеті оперативно-рятувальних сил було проведено годину гуманітарних знань з курсантами 1-го та 4-го курсу, а також НПП факультету з теми «Служба цивільного захисту – роль та місце у забезпеченні національної безпеки держави. ДСНС: структура, завдання, функції, керівний склад». В рамках проведення години гуманітарних знань додатково було організовано онлайн-зустріч з Т.в.о. начальника управління реагування на надзвичайні ситуації підполковником СЦЗ Чабаненко Дмитром, начальником Пологівського районного управління полковником СЦЗ Голіньком Юрієм та начальником оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області полковником служби ЦЗ Сичовим Олександром. Онлайн-зустріч було організовано за результатами нещодавнього відвідування робітниками факультету Запорізького гарнізону.

 


 

З 30 жовтня до 3 листопада 2023 року доцент кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки Сергій Назаренко ознайомився зі структурою, основними завданнями, нормативно-правовими актами які регулюють діяльність служби безпеки дорожнього руху (СБДР), з особливостями роботи СБДР під час війни.

 


 

З 23 по 29 жовтня 2023 року доцент кафедри ПТтаАРР факультету оперативно-рятувальних сил Костянтин ОСТАПОВ приймав участь у практичній діяльності групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області.

 


 

25 та 26 жовтня 2023 року доцент кафедри ПтаРП Антон Чернуха  взяв участь в навчально-методичному зборі на базі Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області. Під час заходу розглянули організацію роботи газодимозахисної служби в підрозділах територіальних органів ДСНС, підрозділах центрального підпорядкування ДСНС та закладах освіти сфери управління ДСНС.

 


 

23 жовтня 2023 року у Києві розпочався тренінг з основ реагування на радіаційні загрози у рамках реалізації проєкту «Посилення спроможності України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними хімічними речовинами». Захід реалізовано в межах Програми підтримки ОБСЄ для України. Учасниками тренінгу є профільні співробітники ДСНС та ДСПУ, а також залучені представники апарату територіального органу, до повноважень якого належить питання організації (координації) заходів радіаційного захисту населення, та підрозділу радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

 


 

4 жовтня 2023 року начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України Євген Слепужніков провів виїзне заняття з дисципліни «Захист населення та територій від наслідків зруйнувань радіаційних та хімічних об'єктів». Відпрацювання заняття за темою «Порядок організації захисту населення та територій від наслідків зруйнувань хімічно небезпечних об’єктів» для здобувачів вищої освіти 4-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України відбулося на території ПрАТ «Юрія».

 


 

2 жовтня 2023 року робоча група фахівців НУЦЗ України у складі начальника факультету оперативно-рятувальних сил Романа Пономаренка, доцента кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Наталії Мінської, доцента кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Максима Демента, заступника начальника кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил Станіслава Виноградова, а також доцента кафедри наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту Юлії Безуглої відправилась у відрядження до Запорізької області.

 


 

14 та 15 вересня 2023 року під керівництвом начальника факультету оперативно-рятувальних сил Романа Пономаренка, начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Андрія Лісняка та доцента кафедри Костянтина Остапова курсанти факультету оперативно-рятувальних сил, пожежної безпеки та цивільного захисту взяли участь у спеціальних навчаннях «Rescue Days Ukraine 2023».

 


 

26 липня 2023 року відбулася зустріч доцента кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних Наталі Мінської з заступником начальника 18-ї ДПРЧ 1 ДПРЗ з охорони об'єкта Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області. Обговорені питання щодо заходів забезпечення безпеки функціонування Черкаського приватного акціонерного товариства «Азот».

 


 

25 та 28 липня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт факультету оперативно-рятувальних сил провели практичне занять на базі частини підводного розмінування та спеціальних вибухових робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України в Черкаській області.

 


 

24 липня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України сумісно з співробітниками компанії «Firesecurity» провели експериментальні дослідження, щодо застосування мобільних засобів пожежогасіння.

 


 

12-17 червня 2023 року науково-педагогічних працівників Національного університету цивільного захисту України провели зустрічі з керівним складом ГУ ДСНС України у Херсонській області та відвідали штаб з ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС. Побували безпосередньо в місцях проведення аварійно-рятувальних робіт, місцях дислокації сил та засобів Херсонського гарнізону, аби вивчити новітній досвід у боротьбі із водною стихією.

 


 

25 лютого та 03 березня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт провели практичні заняття з використанням вогневого тренажера контейнерного типу. Учасниками занять стали рятувальники Луганського гарнізону.

 


 

4 та 5 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки провели виїзні практичні заняття на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Черкаській області. Учасниками заняття з дисципліни «Будова та експлуатація спеціальної техніки» стали здобувачі вищої освіти факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за спеціальністю 161 "Хімічні технології та інженерія", освітньою програмою "Радіаційний та хімічний захист".

 


 

02 вересня 2022 року на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Черкаській області з курсантами 4-го курсу, які навчаються за спеціальністю 261 "Пожежна безпека", освітньою прогррамою "Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи", проведено практичне заняття з дисципліни "Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка".

 


 

Наш випускник на практичній роботі - пожежний фронт миколаївських рятувальників: Руслан КОСТІН - начальник караулу 16 державної пожежно-рятувальної частини 2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Миколаївській області

 

 

 


 

Керівництво Державної служби з надзвичайних ситуацій високо оцінило рівень професійної підготовки науково-педагогічного складу факультета та здобувачів вищої освіти. Так, за мужність і відвагу, сміливі та рішучі дії під час проведення аварійно-рятувальних робіт, гасіння пожеж, розбору конструкцій та завалів, рятування життя людей нагороджено нагрудним знаком Андрія Лісняка, начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, Станіслава Виноградова, заступника начальника кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки; Євгена Жиліна, Олександра Коробку, курсанта 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, який приймав участь у веденні дій, під час проходження навчальної практики.

 


 

З 07 по 18 лютого 2022 року на базі  Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича (м. Київ) проходив навчальний практичний курс з технічного обслуговування обладнання радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного захисту "CBRN Response Kit New Equipment Training Course". В заході від Національного університету цивільного захисту України брали участь заступник начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євген Слепужніков, доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина Чиркіна та викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Євген Криворучко.

Отримані знання будуть використовуватись викладачами при підготовці здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія», освітньо-професійна програма «Радіаційний та хімічний захист» та за другим (магістерським) рівнем вищої освіти в галузі знань 26 «Цивільна безпека» спеціальності 261 «Пожежна безпека» галузі знань освітньо-професійної програми «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи».

 


 

З 01 по 03 лютого 2022 року на базі Військового інституту танкових військ НТУ "ХПІ" відбулися фахові збори з представниками структурних підрозділів підтримки органів військового управління Збройних Сил України. Від НУЦЗ України в даному заході приймали участь професор кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Олена ТАРАХНО та доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина ЧИРКІНА, яка виступила із доповіддю на тему: «Єдина державна система цивільного захисту та її складові». Здобуті практичні вміння та навички у плануванні хімічного, біологічного, радіаційного та ядерного захисту будуть реалізовані при викладанні освітніх компотентів в освітньо-професійній програмі «Радіаційний та хімічний захист» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, спеціальність 161 – Хімічні технології та інженерія, галузь знань 16 – Хімічна та біоінженерія.

 

 


 

27-28 жовтня 2021 року у Вінниці відбулися навчально-методичні збори зі спеціалістами територіальних органів ДСНС України, де взяла участь доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина ЧИРКІНА. Під час проведення навчально-методичного збору розглядалися та обговорювалися основні вимоги законодавства, актів Президента України, Уряду, МВС та ДСНС України щодо організації радіаційного та хімічного захисту, проведено аналіз стану радіаційного та хімічного захисту в регіонах країни,  усі запрошені були ознайомлені з сучасними засобами радіаційного та хімічного контролю. Даний напрям діяльності розглядається в освітньо-професійних програмах «Радіаційний та хімічний захист».

 


 

11-13 жовтня 2021 року на базі Національного університету цивільного захисту України тривав триденний третій навчальний тренінг для керівників підрозділів радіаційного, хімічного та біологічного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках Проєкту «Посилення спроможності України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними хімічними речовинами». Організаторами заходу є координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національний університет цивільного захисту України. У заході взяли участь начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Олена Тарахно та доцент кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина Чиркіна. На тренінгу фахівці підрозділів ДСНС з радіаційного, хімічного та біологічного захисту відпрацювали дії пожежно-рятувальних підрозділів під час реагування на інцидент з небезпечною хімічною речовиною, включаючи евакуацію потерпілих, блокування витоку речовини, знезараження персоналу та цивільного населення.  Даний напрям діяльності розглядається в освітньо-професійних програмах «Радіаційний та хімічний захист».

 


 

7 жовтня 2021 року на навчальному полігоні Національного університету цивільного захисту України по вул. Баварська співробітники компанії «Firesecurity» представили інноваційну техніку та обладнання для пожежогасіння здобувачам вищої освіти факультету оперативно-рятувальних сил.  Окрім наочного показу мобільних засобів пожежогасіння з курсантами факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за спеціальністю 261 «Пожежна безпека» за освітньо-професійною програмою «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» було проведено заняття де була продемонстрована їх ефективність під час гасіння двох осередків пожежі, а саме це розлитої ЛЗР що горить та пожежі, що виникла на транспортному засобі.

 


 

02 жовтня 2021 року начальник групи РХЗ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській області Анастасія Онацька зустрілась з курсантами факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Радіаційний та хімічний захист» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.  Під час зустрічі були доведені питання з правил особистої безпеки під час роботи в костюмах хімічного захисту та надання допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій пов’язаних з викидом або виливом небезпечних хімічних речовин, а саме зняття захисного одягу.

 

  

 

      

 

     

 

     

 


 

17 лютого 2021 року науково-педагогічним складом кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт доцентом кафедри Вадимом Аветісяном та старшим викладачем кафедри майором служби цивільного захисту Костянтином Остаповим разом зі співпрацівниками аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Харківській області заступником начальника частини-начальником групи рятувальних робіт капітаном служби цивільного захисту Захаровим Микитою Андрійовичем та начальником групи радіаційного та хімічного захисту старшим лейтенантом служби цивільного захисту Онацькою Анастасією Олександрівною проведено практичне заняття з курсанти, які навчаються за освітнім ступенм магістр, з навчальної дисципліни "Тактика ведення аварійно-рятувальних невідкладних робіт" за темою: «Матеріально-технічне забезпечення зведених загонів».

 


 

22 грудня 2020 року керівником департаменту енергозбереження та впровадження енергоефективних технологій Спілки підприємців Харківської області Денисенко Дмитром Вікторовичем та інженером ТОВ «Теплодом» Терещенко Артемом Михайловичем на кафедрі пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт з курсантами 4-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за спеціальністю 261 «Пожежна безпека» за освітньо-професійною програмою «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» було проведено заняття з організації ведення оперативних дій пожежно-рятувальними підрозділами на об’єктах, де запроваджено використання енергоефективних технологій.

 


 

25 листопада 2020 року з науково-педагогічним складом факультету - кафедр пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт і пожежної та рятувальної підготовки заступником начальника оперативно-координаційного центру з питань оперативного реагування ГУ ДСНС України у Львівській області Володимиром Дубасюком проведено інструкторсько-методичне заняття щодо можливостей організації практичних занять на вогневому тренажері та газовому модулі. Заняття проведено в рамках реалізації проєкту «Регіональні Центри Рятувальної Підготовки – підтримка системи підготовки добровільної пожежної охорони та професійної рятувальної служби в Україні».

 


 

24 листопада 2020 року в рамках вивчення навчальної дисципліни «Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка» з курсантами 4-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за спеціальністю 261 «Пожежна безпека» за освітньо-професійною програмою «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» було проведено виїзне практичне заняття на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Харківській області.

До заняття було залучено помічника начальника АРЗ СП Віталія Бондаренка, командирів відділення і водійський склад частини спеціальної протипожежної техніки а також аварійно-рятувальної частини.

 


 

17.11.2020 року науково-педагогічні працівники кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки провели виїзне заняття з дисципліни «Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка» для курсантів 4-го курсу, які навчаються за спеціальністю 261 "Пожежна безпека". Заняття відбулося на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення (АРЗ СП) ГУ ДСНС України у Харківській області.

 


 

16.11.2020 року зі здобувачами вищої освіти за освітнім ступенем «магістр» зі спеціальностей 261 «Пожежна безпека» освітньо-професійної програми «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» та 161 «Хімічні технології та інженерія» освітньо-професійної програми «Радіаційний та хімічний захист» розпочато проведення однієї із завершальних форм освітньої діяльності – переддипломної практики, яка проходит в підрозділах Харківського, Сумського та Луганського гарнізонів служби цивільного захисту.

 


 

16.10.2020 року зі здобувачами вищої освіти за другим (магістерським) рівнем зі спеціальностей 261 «Пожежна безпека» освітньо-професійної програми «Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи» та 263 "Цивільна безпека" освітньо-професійної програми «Цивільний захист» було проведено виїзне заняття з дисципліни «Стандартизація, метрологія та сертифікація у сфері пожежної безпеки» на завод по виробництву пожежних рукавів AQUASILA. 

У рамках вивчення дисципліни «Стандартизація, метрологія та сертифікація у сфері пожежної безпеки» здобувачі вищої освіти разом з начальником кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки Андрієм Калиновським та доцентом кафедри Сергієм Назаренко відвідали завод по виробництву пожежних рукавів AQUASILA. Директор компанії ТОВ «СПЕЦПРІА» Вадим Смик ознайомив здобувачів вищої освіти з повним циклом виробництва пожежних рукавів, метрологічним забезпеченням якості продукції, проведенням стандартизації на підприємстві, характеристику процесів виробництва та зберігання готової продукції.

 

Практична підготовка курсантів 2-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються за спеціальністю 161 "Хімічні технології та інженерія" освітньо-професійна програма "Радіаційний та хімічний захист" освітній ступень бакалавр в АРЗ СП ГУ ДСНС України у Харківській області.

 


 

1.09.2020 року Відпрацьовано нормативи з одягання спецодягу та здійснено проходження психологічної смуги перешкод.

 


 

7.09.2020 року Курсанти відпрацьовували розгортання польової лазні з використанням ДДА-66 та АРС-14

 


 

Червень 2019 Курсанти 1-го курсу (набір 2018 року), які навчаються по спеціальності  161 "Хімічні технології та інженерія" пройшли навчання в Навчальному центрі Оперативно – рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України та отримали робітничу професію «Дозиметрист» (код 7243).

  


 

Червень-липень 2018 року На базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни) проводилась навчальна практика курсантів 3-го курсу (набір 2015 року), які навчаються за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» освітньо-професійна програма «Радіаційний та хімічний захист» освітній ступінь бакалавр. Навчальна практика проводилась на посадах начальника групи радіаційного та хімічного захисту, начальника групи радіаційної та хімічної розвідки, інженера-хіміка лабораторії підрозділу ГУ(У) ДСНС України.

 

 


 

17.02.2018 року  викладачем кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євгеном Слепужніковим проведено виїзне практичне заняття зі здобувачами вищої освіти, які навчаються за першим освітнім рівнем по спеціальності  161 "Хімічні технології та інженерія"  з дисципліни «Захист населення та територій від наслідків зруйнувань радіаційних та хімічних об’єктів» на території Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Під час проведення занять спільно із представниками інституту відбулося ознайомлення з спеціальною технікою РХБ розвідки, а саме: УАЗ-469РХБ; РХМ; РХМ-4; БРДМ-2РХБ.